۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ فروردین ۱۳۹۴
  • کد خبر :9321
  • بدون دیدگاه

پیش بینی ها درباره بازار خودروها بعد از توافق هسته ای

توافق هسته‌ای و آثارش در کاهش قیمت خودرو

با توافق کردن ایران و ۱+۵ در موضوعات هسته ای که پنجشنبه گذشته صورت گرفت ، بازاریان خودرو از کاهش قیمت خودروهای داخلی و واردانی طی روزهای آینده خبر دادند….

با توافق کردن ایران و ۱+۵ در موضوعات هسته ای که پنجشنبه گذشته صورت گرفت ، بازاریان خودرو از کاهش قیمت خودروهای داخلی و واردانی طی روزهای آینده خبر دادند.

اعلام دستیابی به این تفاهم پیش بینی فعالان بازار ارز از کاهش قیمت ارز در روزهای آینده را به دنبال داشت.

در این شرایط در اولین روز کاری پس از پایان تعطیلات ۱۳ روزه نوروزی فعالان بازار خودرو می‌گویند که قیمت این محصولات تحت تاثیر کاهش نرخ ارز، کاهش خواهد یافت.

البته به گفته فعالان، کاهش قیمت خودروهای وارداتی که ارتباط مستقیم با قیمت ارز دارد، بیشتر از کاهش قیمت خودروهای داخلی خواهد بود.

فعالان بازار خودرو معتقدند با توجه به دستیابی به این تفاهم در صورتی که تولید خودروهای داخلی در سال جاری در حد نیاز صورت گیرد شاهد تثبیت و یا حتی کاهش قیمت این محصولات تا پایان سال جاری خواهیم بود.

در این زمینه کاهش نرخ ارز و تثبیت آن در سطوح قیمتی پایین‌تر از حدود ۳۳۰۰ تومانی پیشین نیز باعث تثبیت قیمت خودروهای وارداتی در سطوح قیمتی پایین‌تر از سال ۱۳۹۳ خواهد شد.

البته فعالان بازار خودرو معتقدند فارغ از پیش بینی قیمت این محصولات تا پایان سال جدید، در روزهای آتی کاهش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی و وارداتی را تجربه خواهیم کرد.

توافق هسته ای و اثر در کاهش قیمت خودرو
منبع: ایسنا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها