۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۶ مهر ۱۳۹۴
  • کد خبر :22692
  • بدون دیدگاه

تفاوت عادل فردوسی‌پور با رامبد جوان، احسان علیخانی و فرزاد حسنی

تفاوت ۴ مجری مشهور و محبوب تلوزیون در چیست

تماشاگران امروز نوشت:عادل فردوسی پور همچنان از پیامک های برنامه اش مثل جانش مراقبت می کند . آماری که مو لای درزشان نمی رود.

لازم نبود عادل قسم بخورد که از اس‌ام‌اس‌هایی که ملت به ۹۰ می‌فرستند مثل ناموسش محافظت می‌کند، قسم لازم نبود. او همان تابستان ۸۸ که در اعتراض اعلام نشده به برخی از سیاست‌های صداوسیما، شروع برنامه‌اش را چند هفته به تأخیر انداخت، احترامش به مخاطبان ۹۰ را ثابت کرد. روزی که به بهانه مشکلات مخابراتی، جلوی اس‌ام‌اس‌های برنامه را گرفتند و او کوتاه نیامد، روزی که می‌خواستند در تقابل سازمان تربیت بدنی وقت و محسن صفایی‌فراهانی، دست علی‌آبادی و دوستانش را بالا ببرد و نبرد، نشان داد که «مردم» چه اندازه برای‌اش اهمیت دارند.

عادل فردوسی‌پور هر ایرادی که داشته باشد، دوست و دشمن پذیرفته‌اند که صداقت دارد و نان را به نرخ روز نمی‌خورد، که خوشامد مدیران بالادستی یا کمی سهم بیشتر از خوان بی‌حساب و کتاب صداوسیما، وسوسه‌اش نمی‌کند. و این همان صفاتی است که او را از دیگران جدا می‌کند، از همه آن دیگرانی که احتمالا تصویر و صدای بهتری از او داشتند، یا می‌توانستند خوش ذوق‌تر از او باشند.

اجرای رامبد جوان در برنامه خندوانه، برای صداوسیمایی که اغلب مجریانش یا عصا قورت داده‌اند یا راحت بودن را با لوس بازی اشتباه گرفته‌اند، نعمت است. رامبد نه لوس است و نه عصا قورت داده. به خاطر همین هم است که برنامه‌اش گرفته و به تنهایی شبکه مهجور نسیم را سرزبان‌ها انداخته. اما آیا رامبد هم مثل عادل، صادق است؟ آیا او هم چیزی جز رضایت مخاطبان برنامه، وسوسه‌اش نمی‌کند؟
رامبد جوان می‌گوید بیش از یک میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که شاید بتوانند به عنوان تماشاگر عادی مهمان برنامه‌اش شوند؛ چطور می‌شود فهمید این آمار درست است یا نیست؟ رامبد لازم نمی‌بیند به کسی جواب بدهد! طبق آمار نزدیک به ۵ میلیون نفر در مسابقه بین امیرمهدی ژوله و امین حیایی، شرکت می‌کنند و دست بر قضا ژوله فقط با نزدیک به ۲۰۰ رأی بیشتر برنده می‌شود. چطور می‌شود در یک رقابت که ۵ میلیون شرکت‌کننده دارد، فقط ۲۰۰ رأی بالا و پایین باشد؟ رامبد جوان و دوستانش به این سوال هم جواب نمی‌دهند. همین فاصله کم چند هفته بعد هم در رقابت ژوله با علی مسعودی تکرار می‌شود. ۳ میلیون نفر شرکت می‌کنند و ژوله فقط با هزار و خرده‌ای رأی بیشتر، می‌برد. واقعا چنین چیزی ممکن است؟ رامبد باز هم دلیلی نمی‌بیند که برای باورپذیر کردن ماجرا تلاشی بکند. او ترجیح می‌دهد به جای هر توضیح اضافه‌ای، از فرصتی که دارد برای تبلیغ فلان سایت اینترنتی و بهمان روزنامه پولدار استفاده کند. و این همان کارهایی است که عادل فردوسی‌پور نکرده. همان تفاوت پررنگی که او با دیگران دارد، حتی اگر مجری کم‌توان‌تری باشد از سوپر شومن‌هایی مانند رامبد جوان و فرزاد حسنی و احسان علیخانی.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/10/4mojri.jpg


در همین زمینه بحوانید :

رامبد جوان:به کسی ربطی ندارد من چقدر پول می گیرم

یکی از بخش‌های «خندوانه» که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد و حتی واکنش‌های متفاوتی را در شبکه‌های مجازی به همراه داشت، مسابقه میان تعدادی کمدین‌ بود.

به گزارش پایگاه خبری سهره نیوز، این مسابقه گرچه به نظر می‌رسید با توجه به اهداف برنامه «خندوانه» برای سرگرمی و شادی برگزار می‌شود، منجر به بروز واکنش‌های عجیب و غریبی هم میان مردمی که قصد انتخاب و رأی دادن به خنداننده‌ی برتر را دارند، شده است.

رامبد جوان درباره اینکه آیا تصور چنین استقبالی را از برگزاری مسابقه استندآپ کمدی داشت، گفت که «ما می‌دانستیم با این مسابقه، برنامه یک شیب رو به بالا می‌گیرد اما استقبال خیلی بیشتر از انتظار ما بود. این مسابقه هیجان زیادی بین مردم ایجاد کرد و واقعا دم بازیگرانی که آمدند و در این بخش شرکت کردند، گرم.البته با خیلی‌ها تماس گرفتیم که برخی نمی‌توانستند بیایند و عده‌ای هم نخواستند که بیایند، اما همین‌هایی که آمدند کار بزرگی انجام دادند که در یک مسابقه‌ که قرار است مردم به آن رأی دهند شرکت کردند. چون همین فکر که قرار است از مسابقه‌ای حذف شوی ممکن است نخواهند در برنامه حاضر شوند اما همکاری زیادی کردند و حضورشان لذت‌بخش بود.

از او پرسیدیم که چرا از بین کمدین‌ها مهران مدیری و رضا عطاران حضور ندارند که او پاسخ داد که «رضا عطاران بیشتر تمرکزش را روی حضور در سینما گذاشته و مهران مدیری هم به دلیل اینکه درگیر ساخت برنامه خود است، می‌دانستم که وقت ندارد تا بخواهد روی این مسابقه تمرکز کند.

یکی از شدیدترین واکنش‌ها و غیرمنتظره‌ترین نتیجه‌ای که از میزان رأی‌گیری شرکت‌کنندگان در مسابقه استندآپ‌کمدی بروز داده شد به مسابقه میان جواد رضویان و علیرضا خمسه مربوط می‌شد که عده زیادی معتقد بودند به دلیل آنکه رضویان برنامه‌ای را اجرا نکرده بود، نباید در مسابقه شرکت داده می‌شد. اما رامبد جوان هم که به نظر می‌رسد خودش از این اتفاق غافلگیر شده بود توضیح داد که اگر جواد رضویان خود انصراف می‌داد تکلیف روشن می‌شد اما ما پیش‌بینی نکرده بودیم که یک نفر بیاید و کاری انجام ندهد. در واقع آنچه پیش‌بینی کرده بودیم این بود که یک نفر کلا به برنامه نیاید اما اینکه یک نفر کاری انجام ندهد ما را هم غافلگیر کرد.

از رامبد جوان پرسیدیم که «خندوانه» تا کی ادامه دارد و او هم بلافاصله با همان لحن خاص و همراه با خنده‌اش گفت: تا جان در بدن دارم!

او جمله‌اش را اینطور تکمیل کرد: تا قبل از ماه محرم برنامه را پیش می‌بریم و اگرچه مدیران محترم تلویزیون معتقدند بلافاصله بعد از ماه صَفر، «خندوانه» را روی آنتن ببریم، اما من مخالفم، چون می‌خواهم فیلم بسازم؛ یعنی اول دلم می‌خواهد سفر بروم و بعد فیلم بسازم، بعد دوباره سفر بروم و برگردم سر «خندوانه». واقعا از کارکردن خسته شده‌ام، هیچ وقت در زندگی‌ام اینقدر کار نکرده بودم و شدیدا خوابم می‌آید.

در روزهای اخیر یکی دیگر از حرف و حدیث‌هایی که زیاد شنیده می‌شد درباره اسپانسر «خندوانه» و درآمدی بود که رامبد جوان از این برنامه به دست می‌آورد. حرف و حدیث‌هایی که بیشتر در شبکه‌های مجازی مطرح شد و کارگردان «خندوانه» را هم به واکنش واداشت.

او در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه سال گذشته تلویزیون پول برنامه را داده و «خندوانه» در حال حاضر اسپانسر دارد، اظهار کرد: نکته مهم درباره این قضیه این است که اصولا اهل توضیح دادن درباره پس و پشت زندگی‌ام به دیگران نیستم. لزومی ندارد کسی بداند من چقدر پول می‌گیرم و به نظرم این بخشی از آداب معاشرت و رفتار درست اجتماعی است که‌ آدم‌ها از هم نپرسند چه‌قدر پول درمی‌آوری. من جزو آدم‌هایی هستم که معقول پول درمی‌آورم و اصلا هم آدم ارزانی نیستم. ایده برنامه «خندوانه» از من بوده‌، کارگردانی و طراحی از من بوده، اسپانسر را هم من ‌آوردم و تلاش کردم این پروژه بتواند سرپا بایستد؛ پس بدیهی است که نه تنها من بلکه کل گروه، به اندازه زحماتمان دستمزد متناسب بگیریم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها