۲۸ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳۰ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50920
  • بدون دیدگاه

تصویر “عمران”کودک سوری اشک جهانیان را درآورد+تصاویر

انتشار عکس یک کودک سوری که در درگیری‌های حلب زخمی شده بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

فعالان سوری با انتشار عکس‌هایی تکان دهنده از کودک سوری که پس از حمله هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان در شهر حلب سوریه از میان خرابه‌های ساختمانی نجات یافته، یک بار دیگر توجه جهانیان را به بحران سوریه و عواقب انسانی آن جلب کرده‌اند.

به گزارش عصرایران، انتشار گسترده تصاویر ویدیویی و عکس‎های این پسر کوچک که به خاک و خون آلوده است و با حالتی مات و مبهوت روی صندلی آمبولانس نشسته در شبکه‌های اجتماعی با واکنش شدید کاربران مواجه شده و بسیاری را منقلب کرده است.

به نوشته بی بی سی، این پسر کوچک عمران نام دارد و ۵ ساله است. او روز گذشته، چهارشنبه نجات یافت و برای جراحت از ناحیه سر تحت مداوا قرار گرفت. به گفته پزشکان حال او خوب است و از بیمارستان مرخص شده است.

هنوز خبری از سرنوشت خانواده‎اش در دست نیست.

مرکز رسانه حلب که نهادی حامی مخالفان دولت است، می‎گوید که عمران روز گذشته پس از حمله‌ای که ۳ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی به جا گذاشت، در محله قطرجی در حلب نجات پیدا کرد.

تصاویر ویدیویی نشان می‎دهد که یکی از خدمه آمبولانس این پسر را از میان خرابه ساختمان بیرون می کشد، بغل می کند و در صندلی عقب آمبولانس می نشاند.

این فرد سپس آمبولانس را ترک می‎کند اما این پسر بچه بدون حرکت می نشیند و پس از چند لحظه دستش را روی صورت خون آلوده اش می‎کشد و بعد دستش را با صندلی پاک می کند.

امدادگران آمبولانس سپس دو بچه و یک مرد دیگر را به داخل آمبولانس می آورند.

یکی از اعضای شورای ملی سوریه، از گروه‌های اصلی مخالف دولت سوریه نوشته است صورت خون آلود عمران “وحشت” موجود در حلب را به تصویر کشیده است.

حلب، از بزرگترین شهر‌های سوریه، در یک ماه گذشته صحنه درگیری‎های شدید میان چند گروه مخالف دولت و نیروهای ارتش سوریه بوده است که از حمایت روسیه برخوردارند.

 

عمران کودک سوری اشک جهانیان را درآورد

عمران کودک سوری اشک جهانیان را درآورد

http://aftabnews.ir/files/fa/news/1395/5/28/89834_767.jpg

عمران کودک سوری اشک جهانیان را درآورد

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها