۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :11022
  • بدون دیدگاه

واقعه ای شخصی که دستمایه ضدانقلاب شد

تصویر دختر فوت شده در حادثه مهاباد / متهم اصلی ماجرا اعتراف کرد

سردار منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است گفت: این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی…

سردار منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است گفت: این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی همان استان است.

روز یکشنبه، سیزدهم اردیبهشت ماه بود که مرگ دختر جوانی در هتل تارای شهرستان مهاباد به ماموران پلیس گزارش داده شد و پس از تحقیقات ماموران در محل حادثه مشخص شد که دختر جوان یکی از مهمانداران هتل بوده که از طبقه چهارم سقوط کرده و فوت شده است. پس از آن این پرونده به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت و در حالی که پرونده این مهماندار هتل توسط ماموران پلیس و مسئولان قضایی در حال بررسی بود افراد مغرضی، اخبار جهت‌دار و دروغین را با مضمون خودکشی دختر جوان برای فرار از تجاوز یک مأمور امنیتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

تصویر دختر فوت شده در حادثه مهاباد

روایت فرماندار و روشن شدن برخی جزئیات

در میان هیاهو رسانه های ضد انقلاب نظیر بی بی سی فارسی و رادیو فردا در حاشیه خودکشی دختر جوان، فرماندار مهاباد در مصاحبه ای به بیان برخی از ابعاد این واقعه پرداخت.

جعفرکتانی فرماندار شهرستان مهاباد با اشاره به برخی جزئیات ادعایی منتظر شده از این واقعه مبنی بر عضویت عامل این حادثه در نهادهای اطلاعاتی،‌ با تاکید بر دستگیر شدن این فرد، گفت: «متهم بازرس و یا ناظر هیچ نهادی نبوده است بلکه مدتی قبل در هتل کوهستان مهاباد مشغول به کار بوده و این هتل را در ارتقاء سطح استاندارهایش کمک کرده است و هتل تارا (محل وقوع خودکشی دختر جوان) نیز به همین منظور متهم را به کار گرفته است و وی در این هتل مستقر شده است.»

وی در خصوص آخرین نتایج تحقیقات در خصوص این حادثه تصریح کرد: «نیروی انتظامی و دادگستری به شدت مشغول تحقیقات در این خصوص هستند، اسناد و شواهد مربوط به این حادثه، فایل تماس‌های صوتی جمع آوری شده اند، ولی به علت وجود پاره ای مسائل خانوادگی و شخصی تا کامل نشدن تحقیقات در خصوص پرونده، جزئیات آن را منتشر نمی کنیم چون اصلا اخلاقی نیست.»

به گفته فرماندار مهاباد خانواده دختر کشته شده در این حادثه نیز تاکید داشتند که ابعاد مختلف ماجرا بدون جنجال و هیاهو پیگیری و به سرانجام برسد.

شایعه ای که منجر به آتش زدن هتل شد!

در این میان مصاحبه فرماندار مهاباد مبنی بر دستگیری متهم و وجود برخی فایل های صوتی تماس ها و شخصی بودن ابعاد مختلف این پرونده،‌ برخی محافل خاص که سعی در تحریک احساسات عمومی داشتند، شروع به شایعه سازی درباره همکاری مدیران هتل مذکور با متهم اصلی این واقعه کردند.

این شایعه که به سرعت در شبکه های اجتماعی گسترش پیدا کرده و ‌در نهایت در روز پنجشنبه گذشته شماری از مردم شهرستان با تحت‌تأثیر قرار گرفتن اخبار این رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مقابل هتل تارا تجمع کردند و خواستار برخورد با عامل این حادثه بودند که متأسفانه با تحریک تعدادی از آنها در یک اقدام احساسی با آتش زدن هتل خساراتی به ساختمان و تجهیزات آن وارد کردند. همچنین در این حادثه تعداد ۲۵ نفر که هفت نفرشان از مأموران نیروی انتظامی بودند، زخمی شدند.

واقعه ای شخصی که دستمایه ضدانقلاب شد

نکته حائز اهمیت این است که بی بی سی فارسی در خبر اول خود، فردی که ادعا می کند، کارگر هتل در واکنش به تلاش او برای تعرض خودکشی کرده را “منتسب به نیروهای امنیتی ایران” می کند. اما با مشخص شدن زوایایی از اتفاق تلخ مهاباد، بی بی سی یک گام به عقب برمی دارد و در خبر دوم، این فرد را “مامور دولتی” معرفی می کند و بنای گزارشات خود را بر “گزارشات تایید نشده” قرار می دهد.

تصویر دختر فوت شده در حادثه مهاباد / متهم اصلی ماجرا اعتراف کرد

تصویر دختر فوت شده در حادثه مهاباد / متهم اصلی ماجرا اعتراف کرد

پس از آن باز هم شبکه های ضدانقلاب از پای ننشسته و در ادامه هدایت این اغتشاش، کارشناس ثابت بی بی سی فارسی در امور کردستان وارد صحنه شد و با تشویق آشوبگران به ادامه اغتشاش و گسترده تر کردن آن به شهرهای دیگر، رسما فاز هدایت عملیات خرابکارانه را بر عهده گرفت!

“همن سیدی” کارشناس این شبکه با توصیف آتش زدن هتل به “اقدامی دموکراتیک” ! رخ دادن اینگونه اقدامات آشوبگرانه را کاملا طبیعی معرفی می کند!

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1394/2/19/290740_802.jpg

دادستان مهاباد: تحقیقات با دقت کامل در حال انجام است

اصلان حیدری، دادستان مهاباد در خصوص مرگ دختر مهابادی گفت: تحقیقات لازم در زمینه پرونده مرگ مشکوک یک دختر جوان در این شهرستان با دقت کامل در حال انجام است.

اصلان حیدری افزود: پرونده این حادثه به بازپرس دادسرای مهاباد ارجاع شده و تحقیقات توسط وی در حال پی گیری است.
وی اظهار کرد: مسوولان شهر و دستگاه قضایی شهرستان تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا حقی در این زمینه ضایع نشود. تا زمان احقاق حق با جدیت تمام این پرونده مورد پی گیری قرار می گیرد.

حیدری یادآوری کرد: بر اساس دستورات داده شده، این پرونده خارج از نوبت و در حداقل زمان ممکن رسیدگی می شود.وی گفت: هم اکنون یک نفر متهم در همین زمینه دستگیر شده و تحقیقات از وی برای روشن شدن قضیه ادامه دارد.

متهم پرونده ماجرای مهاباد اعتراف کرد

سردار منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه متهم پرونده ماجرای مهاباد به جرم خود اعتراف کرده است گفت: این فرد هیچ جایگاه امنیتی ندارد و یکی از اهالی همان استان است.

سردار منتظرالمهدی با اشاره به ماجرای مهاباد و ناآرامی‌های رخ داده در این شهر به دنبال فوت یک دختر جوان در یکی از هتل‌های این شهر اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه، شبکه‌های معاند تلاش کردند با غلو کردن، جوی امنیتی را در این شهر حاکم کنند که خوشبختانه با حضور به موقع مأموران انتظامی استان و خویشتنداری پرسنل، جو آرامی در شهر حاکم است.

وی با بیان اینکه طی این ماجرا تعدادی از افراد مجروح شدند و به صورت سرپایی درمان شدند گفت: خوشبختانه این ماجرا هیچ کشته‌ای نداشته و جوسازی‌های اخیر انجام شده در خصوص کشته شدن تعدادی از افراد بعد از این ماجرا صحت ندارد.

منتظرالمهدی با تکذیب ادعای برخی شبکه‌های معاند مبنی بر دست داشتن یک مأمور امنیتی یا انتظامی در ماجرای فوت دختر جوان خاطرنشان کرد: در این پرونده هیچ ردپایی از مظنون امنیتی موجود نیست و مظنون اصلی که یکی از اهالی همین استان بوده دستگیر و تحویل مقام قضایی شده است که به جرم خود نیز معترف است.

وی در تشریح علت وقوع حادثه گفت: این اتفاق در حالی رخ داد که خانم جوان فوت‌شده از اطلاع یافتن خانواده خود و رئیس هتل محل کارش از موضوع مطلع شد و قصد داشت از بالکن اتاق به بالکن دیگری برود که متأسفانه سقوط کرد و جان باخت.
منتظرالمهدی در پایان خاطرنشان کرد: این اتفاق به هیچ‌وجه در مواجهه با مأموران اماکن و انتظامی رخ نداده است.

منبع: فردا نیوز

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها