۳۰ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۷ بهمن ۱۳۹۴
  • کد خبر :37877
  • بدون دیدگاه

تصویری جالب از انتقال دیتاسنتر مایکروسافت به درون دریا

«مایکروسافت» (Microsoft) اعلام کرد در پروژه‌ای به نام Natick یک دیتاسنتر در اعماق اقیانوس می‌سازد.

مایکروسافت براین باور است که تاسیس کردن دیتاسنتر در کف اقیانوس باعث می‌شود که بتوان دیتاسنترها را سریع‌تر ساخت و این مکان‌ها در عمق دریا آسیب کمتری به محیط زیست می‌زنند و خطری در برندارند. قرار دادن دیتاسنتر در زیر دریا باعث می‌شود که همه چیز سرد باقی بماند و دستگاه‌ها با مشکل گرمایی مواجه نشوند و همچنین شرکت‌ها می‌توانند از فضای بیشتری استفاده کنند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/02/microsoft-datacenter.jpg

 آزمایش موفقیت آمیز دیتاسنترهای زیردریایی مایکروسافت

مایکروسافت اعلام کرده آزمایش سه‌ماهه دیتاسنترهای این شرکت در زیر آب حاکی از یافتن راه‌حل مناسب برای دو مورد از بزرگ‌ترین مشکلات شرکت‌های حوزه تکنولوژی در بهره‌برداری از این مراکز داده است. یافتن فضای مناسب برای راه‌اندازی دیتاسنترهای غول‌پیکر و مهم‌تر از همه، خنک‌کردن این مراکز تبادل اطلاعات از جمله مواردی است که در نسخه آزمایشی دیتاسنتر زیردریایی مایکروسافت مدنظر قرارگرفته‌اند. در بررسی یادشده، مایکروسافت رک‌‌های مورد بررسی را در استوانه‌های مقام در برابر نفوذ آب قرارداده و آن‌ها را به اعماق اقیانوس آرام منتقل کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مایکروسافت، قابلیت‌های این دیتاسنتر توسط مشتریانی که از وجود چنین مرکزی در زیر آب آگاهی نداشتند مورد بررسی قرارگرفته است. موفقیت بدست آمده از اجرای این طرح تا حدی بود که این شرکت تصمیم گرفت ادامه روند استفاده از این سرورها را به جای مدت یک‌ماه پیش‌بینی شده، برای سه‌ماه ادامه دهد.

در گام بعدی، افزایش ابعاد دیتاسنترهای زیر دریایی و مجهز کردن آن‌ها به توربین‌های ویژه تولید برق از آب اقیانوس مدنظر قرار گرفته است. این در حالی است که بر اساس گزارش وب‌سایت Arstechnica، فرایند ساخت دیتاسنترهای زیرآب به ۹۰ روز زمان نیاز دارد در حالی که ساخت نسخه‌های سنتی این دیتاسنترها ممکن است تا ۲ سال به طول بینجامد. علاوه بر این، بنابر گزارشات منتشر شده، تاثیرات زیست محیطی و ایجاد آلودگی‌های صوتی این نسخه‌های زیردریایی به‌مراتب کم‌تر از نمونه‌های معمول و سنتی آن‌ها است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها