۲۶ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :55112
  • بدون دیدگاه

تصاویر نفیسه روشن و لیندا کیانی در افتتاحیه فیلم جاودانگی

«جاودانگی» ساخته مهدی فردقادری در حضور عوامل و جمعی از سینماگران که برای دیدنش به سینما فرهنگ آمده بودند، روی پرده سینما رفت.

مراسم اکران خصوصی فیلم «جاودانگی» به کارگردانی مهدی فرد قادری و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی شامگاه یکشنبه نهم آبان با حضور هنرمندان از جمله نفیسه روشن و لیندا کیانی در سینما فرهنگ برگزار شد.

نفیسه روشن در افتتاحیه فیلم جاودانگی

نفیسه روشن در افتتاحیه فیلم جاودانگی

لیندا کیانی در افتتاحیه فیلم جاودانگی

لیندا کیانی در افتتاحیه فیلم جاودانگی

 

گزارش کامل اکران افتتاحیه فیلم جاودانگی

خبرگزاری آنا، اولین فیلم سینمایی مهدی فردقادری پس از حضور در چند جشنواره خارجی، شب گذشته (۹ آبان ماه) میان جمعیت زیادی که بدون در نظر گرفتن ظرفیت سالن برای تماشای فیلم دعوت شده و تقریبا نیمی از آن‌ها روی پله‌ها و نیم دیگر روی زمین نشسته یا ایستاده بودند؛ روی پرده سینما فرهنگ رفت؛ فیلمی که با وجود استقبال گرم سینماگران، نتوانست میزبان خوبی باشد و با گذشت زمان استقبال‌کننده‌هایش را از دست می‌داد؛ طوری که در انتها صندلی‌های زیادی خالی شدند.

عوامل فیلم از جمله کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران روی سن رفتند و در حالی که سالن پر از آدم بود و در بیشتر نقاط سالن دیده نمی‌شدند، برای حضار صحبت می‌کردند.

ابتدا جواد نوروزبیگی به عنوان یکی از تهیه‌کننده‌هایی که در سال‌های اخیر با فیلمسازان جوان زیادی کار کرده و شرایط را برای ساخت آنان فراهم آورده، چند جمله بر زبان آورد: «تشکر می‌کنم از تمام دوستانی که برای تماشای «جاودانگی» در این مکان جمع شده‌اند. همچنین از عوامل فیلم که حاضر شدند با وجود تحمل سختی‌های بسیار و کار سخت مداوم کنار این پروژه بمانند و صمیمانه همکاری کنند تشکر می‌کنم. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشد.»

سپس نوبت به کارگردان رسید تا بگوید: «من هم ابتدا از تهیه‌کننده «جاودانگی» تشکر می‌کنم که اعتماد کردند و شرایط را برای ساخت این فیلم مهیا کردند. ایده اولیه «جاودانگی» از فیلم کوتاهی می‌آید که سال‌ها قبل ساختم. فیلمی ۱۱ دقیقه‌ای که یک پلان/سکانس بود و جوایز زیادی را برایم به ارمغان آورد. چندین و چند سال این ایده با من بود چرا که زمانی که من این کار را انجام دادم، هنوز چنین تجربه‌ای در سینما باب نبود! حدود یک دهه روی آن کار کردم تا بالاخره شرایط ساخت این فیلم مهیا شود.»

در حالی که حدود بیش از ۱۵ نفر از عوامل «جاودانگی» روی سن آمده بودند تا هرکدام در مدت زمانی کوتاه از تجربه مشترک سینمایی‌شان بگویند؛ آناهیتا نعمتی، یکی از بازیگران این فیلم پربازیگر، تمام مدت‌زمان تعیین‌شده تا قبل از شروع فیلم را به خود اختصاص داد و تذکرهای مجری برنامه هم کارساز نشد. نعمتی تقریبا در مورد همه‌چیز این فیلم صحبت کرد: «بگذارید همه‌چیز را بگویم چون همکاران من در این فیلم کمی تعارف دارند و سعی می‌کنند واقعیت را بر زیان نیاورند، ما برای ساخت این فیلم بسیار بسیار اذیت شدیم. شرایط بسیار سخت بود و ما بیش از یک ماه، مداوم تمرین می‌کردیم. از آن‌جایی که تمام فیلم در یک برداشت گرفته می‌شد و مدت‌زمان اولیه فیلم بیش از ۳ ساعت بود، کار هم به مراتب بسیار طافت‌فرسا و فرسایشی می‌شد اگر بنا بر درخواست تهیه‌کننده آن هم به دلیل مطابقت با سئانس‌های سینماها در ایران، مدت فیلم کم‌ نمی‌شد. چندین بار فیلم کوتاه شد و بالاخره نسخه نهایی در ۱۴۵ دقیقه تصویربرداری شد. گروه در دمای منفی ۸ درجه کار می‌کردند. بازی‌ها عالی بود و از تمام بازیگران تشکر می‌کنم. البته من در زمان تصویربرداری بازی‌ها را ندیدم اما بعد از اتمام فیلمبرداری، فیلم را دیدم و تمام عوامل عالی بودند. همین‌جا از تهیه‌کننده تشکر می‌کنم که حاضر شدند در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند چرا که کمتر کسی حاضر به ساخت این‌چنین فیلم‌هایی می‌شوند. «جاودانگی» فیلم بسیار متقاوتی‌ است و با دقت آن را تماشا کنید. به شخصیت‌ها توجه کنید و فریب زمان قصه را نخوردید…»

با چندمین تذکر مسئولان سالن، نمایش فیلم آغاز شد و وقت صحبت کردن به باقی عوامل نرسید.

نمایش فیلم «جاودانگی» که تقریبا تمام تبلیغاتش روی پلان/سکانس بودنش استوار بود، با خروج آدم‌ها از سالن پس از شروع فیلم مواجه شد که با گذر زمان شدت بیشتری هم به خود می‌گرفت، این مسأله را می‌توان نشانه ناموفق بودن «جاودانگی» در ارتباط برقرار کردن با مخاطب دانست و این در حالی‌ است که «جاودانگی» با مدت‌زمان بیش از ۲ ساعت، نظم سئانس‌های سینماها را به‌هم می‌ریزد و برای اکران با افزایش قیمت بلیت و مشکلاتی برای اکران در سینماها مواجه خواهد بود. باید منتظر ماند و دید آیا مخاطبان سینما به خاطر تجربه دیدن پلان/سکانسی ۱۴۵ دقیقه‌ای، از «جاودانگی» استقبال می‌کنند؟

نکته تاسف‌برانگیز مراسم شب گذشته، حضور تعدادی بادیگارد درشت‌هیکل بود که با کت‌وشلوارهای سیاه، مانند تیم حفاظت گارد رجال سیاسیِ مهم، کنار عوامل پروژه حضور داشتند و هر رفتاری که دوست داشتند انجام می‌دادند، تا جایی که یکی از این محافظان غول‌پیکرِ که مشخص بود برای این‌چنین مراسم فرهنگی روشن‌ نشده بودند، با زشت‌ترین الفاظ از خجالت یک کارگردان فیلم‌اولی درآمد و چندین بار کارگردان بی‌نوا را تهدید به برخورد فیزیکی کرد! رفتاری که با لبخندهای مدیر سینما فرهنگ و شوخی‌هایش برای تغییر فضا همراه شد و بادیگارد موردنظر را هرچه بیشتر از رفتارش مطمئن کرد. باید از تهیه‌کننده «جاودانگی» پرسید آیا برای چنین مراسم‌هایی وجود بادیگاردهایی در این ابعاد و اندازه و مقدار لازم است؟

از چهره‌های شناخته‌شده‌تر این مراسم می‌توان به لوریس چکناواریان، محسن امیریوسفی، لیندا کیانی، نفیسه روشن ، اصغر نعیمی، لیلا بلوکات، نیوشا ضیغمی، حسین نمازی، مجید توکلی و فقیهه سلطانی اشاره کرد.

گزارش از سعید طاهری

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها