۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۳ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48096
  • بدون دیدگاه

جزئیات و تصاویر قاچاقچی پاراگلایدر سوار در تربت جام

مشهد ـ فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری قاچاقچی پروازی که مواد مخدر را با استفاده از پاراگلایدر وارد کشور کرده بود، خبر داد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری قاچاقچی پروازی که مواد مخدر را با استفاده از پاراگلایدر وارد کشور کرده بود، خبر داد.

سردار بهمن امیری مقدم با اشاره به جزئیات این دستگیری اظهار کرد: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر قاچاق مواد مخدر صنعتی به ایران از طریق پرواز هوایی در مرز افغانستان تحقیقات پلیسی آغاز شد و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع دستورات لازم برای پیگیری و برخورد قاطعانه با قاچاقچیان مواد مخدر به فرمانده انتظامی شهرستان تربتجام داده شد.

وی ادامه داد: پلیس مواد مخدر در یک عملیات پیچیده با کنترل و مراقبتهای نامحسوس عاملان این قاچاق هوایی مواد مخدر صنعتی را شناسایی و در عملیات مشترک با سربازان گمنام امام زمان (عج) سوداگران مرگ را به طور نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: عامل اصلی باند قاچاق مواد مخدر سه شنبه گذشته به وسیله دستگاه پاراگلایدر شبانه به آنسوی مرز کشور افغانستان پرواز کرد و سپس یازدهم تیرماه ساعت ۲۳ مجددا در پرواز شبانه با پاراگلایدر همراه با مواد مخدر به ایران بازگشت و در محل جنگلی فرود آمد.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: عملیات تعقیب و گریز برای دستگیری متهم اصلی و همدستانش آغاز شد که قاچاقچیان مواد مخدر با سوء استفاده از ناهمواریهای طبیعی از منطقه فراری شدند.

وی با بیان اینکه ماموران مبارزه با مواد مخدر با تیراندازی متهم اصلی پرونده را دستگیر کردند، گفت: تحقیقات ادامه یافت تا اینکه ساعت ۳ بامداد شنبه، موفق شدند شش تن از اعضای این باند قاچاق مواد مخدر هوایی را  دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: از ناحیه باند قاچاق مواد مخدر مقدار ۵۲ کیلو و ۲۰۰ گرم هروئین فشرده، ۳۷ کیلو و ۷۰۰ گرم هروئین پودری و ۱۹ کیلو و ۶۰۰ گرم شیشه به همراه سه دستگاه خودروی سواری  پژو پارس،  پژو ۴۰۵ و پراید ویک دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه پاراگلایدر کشف و ضبط شد.

تصاویر قاچاقچی پاراگلایدر سوار در تربت جام

تصاویر قاچاقچی پاراگلایدر سوار در تربت جام

 


در همین زمینه بخوانید :

دستگیری ۶ قاچاقچی و کشف ۲۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سه عملیات پلیسی طی روز گذشته در این استان خبر داد.

؛سردار حسین رحیمی گفت:  ۲ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در سه عملیات پلیسی طی روز گذشته در استان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: این عملیات‌ها در شهرستان دلگان، ایرانشهر و زاهدان انجام شده است.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان دلگان از طریق منابع اطلاعاتی مطلع‌ شدند که سوداگران مواد افیونی مقادیر قابل توجهی مواد را پس از انتقال از آن سوی مرز به داخل کشور در اطراف این شهرستان دپو کرده‌اند تا در فرصتی مناسب آن را به عمق کشور منتقل کنند بنابراین با توجه به اهمیت خبر، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رحیمی افزود: پس از مشخص شدن صحت موضوع، ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، محل دقیق دپوی مواد را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی، ماموران روز گذشته در یک عملیات ضربتی موفق شدند قبل از انتقال مواد مخدر، ۱۸۷ بسته مواد به وزن یک هزار و ۷۸۰ کیلوگرم تریاک را از محل دپو کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کنند.

این مسؤول افزود: همچنین در عملیات دیگری در شهرستان ایرانشهر، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند باند قاچاق مواد مخدر را که قصد جابه‌جایی مواد با یک دستگاه خودروی وانت تویوتا را داشتند، شناسایی کنند.

وی گفت: در عملیات ضربتی و غافلگیرانه پلیس، خودروی مزبور توقیف و در بازرسی از آن ۶۲۷ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد و چهار قاچاقچی دستگیر شدند.

رحیمی بیان کرد: ماموران اطلاعات و عملیات یگان امداد شهرستان زاهدان نیز در پی چندین روز تلاش شبانه‌روزی موفق شدند باندی از قاچاقچیان را که قصد جا‌به‌جایی مواد مواد مخدر با استفاده از یک دستگاه خودروی زانتیا را داشتند، شناسایی و در یک تعقیب و گریز این خودرو را در زاهدان توقیف کنند.

وی گفت: با دستگیری راننده در بازرسی از این خودرو ۲۸۷ کیلو و ۵۵۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها