۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۸ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :54481
  • بدون دیدگاه

تصاویر دیدنی از درون دفتر کمپانی اینستاگرام کالیفرنیا

کمپانی اینستاگرام اخیرا ۳۵۰ تن از کارکنان خود را از ساختمانی یک طبقه در مقر سابق فیسبوک واقع در منلو پارک کالیفرنیا به یک ساختمان بازسازی شده کمی آنطرف تر انتقال داده است.

کمپانی اینستاگرام اخیرا ۳۵۰ تن از کارکنان خود را از ساختمانی یک طبقه در مقر سابق فیسبوک واقع در منلو پارک کالیفرنیا به یک ساختمان بازسازی شده کمی آنطرف تر انتقال داده است.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/10/Instagram-Office-California.jpg

اگر نگاهی به دفاتر شرکت های نوپای حوزه فناوری بیاندازید، زیبایی خاص آنها شما را مسحور خود خواهد کرد؛ چوب، سطوح براق بتنی و رنگ های روشن را می توان اصلی ترین مشخصه این فضاها دانست.

اما هرچه این تازه کارهای صنعت تکنولوژی پخته تر شده و به بلوغ خود نزدیک تر می گردند دفاترشان نیز رنگ و بوی بزرگسالی به خود گرفته و به نوعی مدرن تر می شوند.

در این میانه شاید اینستاگرام بهترین مثال باشد. این کمپانی اخیرا ۳۵۰ تن از کارکنان خود را از ساختمانی یک طبقه در مقر سابق فیسبوک واقع در منلو پارک کالیفرنیا به یک ساختمان بازسازی شده کمی آنطرف تر انتقال داده.

ایان اسپالتر مدیر هنری کمپانی مورد بحث برای طراحی داخلی ساختمان جدید با شرکت معماری Gensler همکاری های نزدیکی داشت و آنطور که خودش گفته قرار بر این بود که دفتر جدید بازتابی از اپلیکیشن اینستاگرام باشد.

وی در این باره گفت: ما تلاش داریم هدفمندتر و پالایش شده تر باشیم. در ادامه این مطلب می توانید پاره ای از جزئیات اعمال شده در طراحی داخلی بنای جدید را مشاهده نمایید.

تصاویر دیدنی از درون دفتر کمپانی اینستاگرام

لابی

لابی یا سالن ورودی این بنا را می توان نوعی گالری دیجیتالی دانست که محتوای خود را از فریم های مختلف اینستاگرامی می گیرد. اسپالتر می گوید: وقتی وارد سالن می شوید باید واقعا حس کنید که قدم به اینستاگرام گذاشته اید. اینستاگرام نه یک لوگوی بزرگ است و نه یک اپ، بلکه خود محتواست. در این سالن هشت نمایشگر دیجیتالی خودنمایی می کنند که عکس، ویدیو و دیگر محتوای اینستاگرامی را روی خود نمایش می دهند.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283086_139.jpg

سکوهای مختلف برای عکاسی با موبایل

با عبور از محوطه غذاخوری طبقه اول که با موزائیک های سفید و میز و صندلی های چوبی اش خودنمایی می کند به قسمتی می رسید که در اصل می توان آن را نوعی استودیو دانست. اینستاگرام برای طراحی این بخش که شامل یه ست ماژولار نورپردازی شده برای عکاسی موبایلی است از یک طراح هالیوودی کمک گرفته.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283093_390.jpg

این ست ها نیز شامل یک ستاره چشمک زن، تابلو خورشید و ماه و آسمان غروب می شوند که در واقع همرنگ با لوگوی اینستاگرام است و بهترین مکان برای بازدیدکنندگان و کارکنان هستند تا اندکی در آنها درنگ کرده و از خود عکس بگیرند.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283094_274.jpg

اتاق طراحی

سالن های کنفرانس معمولا طراحی یکنواخت و خسته کننده ای دارند اما اسپالتر برای ساختمان جدید اینستاگرام اتاقی با دیوارهای سفید را در نظر گرفته که در آن می تواند همراه با تیمش به ایده پردازی و ارائه قابلیت ها و ویژگی های جدید برای این اپلیکیشن بپردازد. در این اتاق سطوح فومی بزرگ و قابل تعویضی روی دیوارها تعبیه شده که اعضای تیم طراحی می توانند از آنها برای پیاده سازی ایده های خود و مطرح نمودنشان استفاده نمایند.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283092_355.jpg

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283091_491.jpg

میزها و صندلی های بلند درون این اتاق نیز افراد را به حرکت کردن در فضای آن تشویق می کنند. اسپالتر می گوید: این آیتم ها شاید چندان هم عجیب و غریب نباشند اما هدف اتاق را به کلی دگرگون خواهند نمود.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283089_350.jpg
سالن غذاخوری

همین المان های بصری زیبا در باقی بخش های دفتر حتی سالن غذاخوری آن نیز اعمال شده است. در این فضا میزهای بزرگی قرار داده شده تا افراد بتوانند در مجاورت و با همراهی هم به صرف قهوه یا ناهار بپردازند. این میزهای بزرگ یکسره راه مناسبی برای ایجاد ارتباط میان کارکنان و تعامل آنهاست و به نوعی حس یکی بودن را در میان کارکنان شرکت به وجود می آورد.
http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283095_482.jpg

کتابخانه

فضای ساختمان جدید اینستاگرام کاملا باز هستند و همین مساله ایجاب می کرد که در زمان طراحی، ایجاد فضاهای کاری آرام و بی سر و صدا به اصلی ترین چالش تیم طراحی بدل گردد. بزرگ ترین فضای باز این ساختمان کتابخانه اش است که در آن، قفسه های مختلف با کتب مرتبط به حوزه های هنر و طراحی پر شده اند و کارکنان می توانند با مدادهای رنگی طرح های خود را ترسیم نموده یا به رنگ کردن کتب رنگ آمیزی بپردازند.

Blue Bottle

چای و قهوه را می توان اصلی ترین منابع انرژی بخش در هر شرکت یا سازمانی دانست و اینستاگرام نیز از این قاعده جدا نیست. در همین راستا نیز این شرکت اجازه افتتاح شعبه جدیدی از کمپانی Blue Bottle را در مقر تازه اش صادر نموده و حتی از آن خواسته که طراحی فضای داخلی کافی شاپ را هم خودش بر عهده بگیرد که البته بسیار شبیه به طراحی کلی فضای داخلی ساختمان است.

http://fararu.com/files/fa/news/1395/7/24/283088_681.jpg

*ترجمه متن: مریم موسوی/ دیجیاتو


بیشتر بدانیم :

 چگونه اینستاگرام جهان را سه ساله فتح کرد؟

اینستاگرام سه سال پیش راه‌اندازی شد و معرفی‌اش در فروشگاه اپلیکیشن اپل با این جمله همراه بود: برای سرعت بخشیدن، ساده و زیبا شدن عکسهای موبایلی.

براساس گزارش تلگراف، در آن زمان کسی فکرش را نمی‌کرد که ششم اکتبر ۲۰۱۰ تاریخ تولد اپلیکیشنی باشد که گروهی از قدرتمند‌ترین افراد جهان کاربران آن شوند، اپلیکیشنی که در معامله‌ای یک میلیارد‌دلاری به فروش رسید و طبیعت عکاسی را در سرتاسر جهان متحول ساخت.

امروزه اینستاگرام بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر از سرتاسر جهان دارد. توانایی این اپلیکیشن برای افزودن افکت‌های قدیمی به تصاویر دیجیتال با استفاده از فیلترها و دستکاری رنگ‌ها و ایجاد افکت پلارویدی باعث جلب توجه بسیاری از افراد مشهور شده‌است.

از جمله افراد مشهوری که در این شبکه عضو هستند می‌توان به میشل اوباما، بشار‌ اسد، پل مک‌کارتنی خواننده گروه بیتلز و اندی موری قهرمان تنیس ویمبلدون اشاره کرد. همچنین اینستاگرام یکی از معدود وب‌سایت‌هایی بود که خاندان سلطنتی بریتانیا از طریق آن خبر متولد شدن نوه ملکه را اعلام کردند.

سوال اینجاست که چگونه ایده‌ای که زائیده تخیلات دو فارغ‌التحصیل عاشق تکنولوژی دانشگاه استنفورد بود توانست به تجارتی میلیارد‌دلاری و سلطنتی تبدیل شود؟ نشانه‌های موفقیت شگفت‌انگیز اینستاگرام را می‌توان در پست وبلاگی که در سال ۲۰۱۰ همزمان با رونمایی از این اپلیکیشن نوشته شده‌است، کشف کرد. کوین سیستورم و مایک کریگر بنیانگذاران اینستاگرام می‌خواستند در این پست وبلاگشان، به سه مورد از انتقادات رایجی که درباره عکسهای موبایلی وجود داشت،‌ تاکید داشته باشند.

یکی از این موارد کیفیت بد عکس‌های موبایلی بود. در آن دوران فراوانی اسمارت‌فون‌ها عکاسی را به فعالیتی ساده و دم‌دستی تبدیل کرده‌بود،‌اما این قابل دسترس بودن نمی‌توانست آماتور بودن عکاسان موبایلی را پوشش دهد. اینستاگرام با عرضه ۱۱ فیلتر که می‌توانست با ایجاد افکت‌های قدیمی و دستکاری رنگ‌ها جلوه‌ای جذاب‌تر به عکس‌ها ببخشد،‌ ضعف آماتور بودن را تا حد زیادی پوشش داد.

انتقاد دیگر دشواری اشتراک‌گذاری عکسها با دوستان بود که اینستاگرام برای آن راه‌حلی آسان ارائه کرد و به سادگی با فیس‌بوک،‌توئیتر، Flickr و Tumblr مرتبط شد تا کاربران در کثری از ثانیه بتوانند عکسهای خود را به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام در نهایت تلاش کرد تا مشکل بارگذاری تصاویر را برطرف کند زیرا این انتقاد وجود داشت که بارگذاری تصاویر بسیار کند است و تا بی‌نهایت طول می‌کشد! یکی از مشکلات اصلی در آن زمان اتصال موبایل به رایانه و یا دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اتصال به اینترنت و سرعت پایین آن و راه حل اینستاگرام نیز کم کردن حجم تصاویر بود.

به گفته کوین سیستروم جادوی بازگذاری سریع عکس‌ها در حقیقت ترفند ساده‌ای است: “ما عکسها را با نهایت وضوح تصویری بارگذاری نمی‌کنیم. به جای بارگذاری عکسی سه مگابایتی عکسی ۶۰ کیلوبایتی بارگذاری می‌کنیم.” به گفته وی تفاوت در میزان اطمینان به بارگذاری عکس‌های کم حجم با عکس‌های حجیم بسیار زیاد است.

الهام‌بخش تمامی این ایده‌های جذاب عکسهای قدیمی پولاروید بوده‌است. پولاروید با عکاسی چاپی سنتی همان‌ کار را کرد که اینستاگرام با دوربین‌های دیجیتال کرد: به جای انتظار‌های چند ساعته و چند روزه، امکان دسترسی سریع به عکس را برای کاربران به وجود آورد. این هدف برای پولاروید به واسطه چاپ سریع عکس عملی شد و اینستاگرام آن را به وسیله اشتراک‌گذاری سریع تصاویر به حقیقت نزدیک کرد.

اینستاگرام یک موفقیت آنی بود. کمتر از یک ساعت بعد از عرضه، بیش از ۱۰ هزار نفر آن را دانلود کردند و در پایان هفته اول این تعداد به ۲۰۰ هزار نفر رسید و کمتر از یک ماه بعد، بیش از یک میلیون نفر درحال استفاده از اینستاگرام بودند.

این آغاز موفقیت‌آمیز خارق‌العاده، خوش‌شانسی صرف نبود، بنیانگذاران جوان اینستاگرام پیش از عرضه آن سال‌ها درحال بررسی و مطالعه و یادگیری از تعدادی از موفق‌ترین شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های محاسباتی بودند.

کوین سیستروم در شرکت Odeo که بعد‌ها به توئیتر تبدیل شد کارآموزی می‌کرد،‌دو سال در گوگل و در بخش‌های جی‌میل و گوگل ریدر مشغول به کار بود. مایک کریگر نیز فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد بوده و در شرکت مایکروسافت کارآموزی کرده و در شرکت Meebo مشغول به کار بوده‌است.

طی ۲۴ ساعت اول عرضه اینستاگرام ۲۵ هزار نفر آن را دانلود کردند و در سال اول تعداد کاربران در برابر چشمان حیرت‌زده بنیانگذاران اینستاگرام به ۱۰ میلیون نفر رسید و بیش از ۱۵۰ میلیون عکس از طریق اینستاگرام بارگذاری شد. درپایان سال ۲۰۱۱ شرکت اپل اینستاگرام را برترین اپلیکیشن آی‌فون معرفی کرد.

در سوم آوریل سال ۲۰۱۲ نسخه اندرویدی اینستاگرام نیز عرضه شد و طی ۲۴ ساعت میلیون‌ها بار دانلود شد. در نهم آوریل ۲۰۱۰ فیس‌بوک اینستاگرام را پس از دو روز مذاکره طی قراردادی که به گفته نیویورک‌تایمز ارزشی برابر یک میلیارد دلار داشت، خریداری کرد.

از آن زمان به بعد ویدیو نیز به اینستاگرام افزوده شد و به ۲۵ زبان مختلف عرضه شد و توسعه آن با سرعتی باورنکردنی ادامه پیدا کرد و تعداد زیادی از سیاستمداران و افراد مشهور به آن پیوستند.

آنتونیو لینزا بنیانگذار مدرسه عکاسی لندن می‌گوید اینستاگرام به واسطه قابل دسترس ساختن رسانه‌ای که در حالت عادی بسیاری به آن دسترسی نداشتند،‌ موجب همگانی شدن و آزادی عکاسی شد. به گفته وی عکاسی زمانی بسیار دشوار بود زیرا بسیار پرهزینه بود، دوربین‌ها پرهزینه بودند، آموختن عکاسی گران‌قیمت بود، و دوره‌های آموزشی کاربردی نایاب بودند. اما امروزه خیلی‌ها می‌توانند عکاس شوند و این خیلی زیبا است.

اینستاگرام که زاییده تفکر دو فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد بود، در عرض سه سال توانست به اپلیکیشنی تبدیل شود که بیش از ۱۵۰ میلیون نفر کاربر دارد، برنامه‌ای که توانست جهان عکاسی را متحول سازد و با توجه به سرعت رشد این اپلیکیشن، متصور شدن جایگاه آن طی سه سال آینده کار دشواری نخواهد بود.

مهرماه ۹۲

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها