۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :47934
  • بدون دیدگاه

تصاویر جدید سارا عبدالملکی بازیکن راگبی ایران

سارا عبدالملکی عضو ٢٢ساله تیم‌ملی راگبی کشورمان چندی پیش دچار سانحه رانندگی شد و پس از طی کردن پنج عمل جراحی سنگین روی ستون فقرات، نخاع، کتف، دست چپ، ریه‌ها و دنده‌ها، دوره فیزیوتراپی را با موفقیت طی میکند.

سارا عبدالملکی عضو ٢٢ساله تیم‌ملی راگبی کشورمان چندی پیش دچار سانحه رانندگی شد و پس از طی کردن پنج عمل جراحی سنگین روی ستون فقرات، نخاع، کتف، دست چپ، ریه‌ها و دنده‌ها، دوره فیزیوتراپی را با موفقیت طی میکند.

سارا عبدالملکی

sara abdolmaleki

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی

سارا عبدالملکی

 

 وضعیت سلامت سارا عبدالملکی و هزینه‌های درمانش

سرپرست درمان بیمارستان نورافشار هلال احمر ضمن تشریح آخرین وضعیت جسمانی سارا عبدالملکی، قهرمان تیم ملی راگبی کشورمان گفت: برنامه درمانی ما این است که کاری کنیم تا سارا عبدالملکی بتواند به زودی با واکر راه برود.
به گزارش مشرق، دکتر روح اله نوریان، سرپرست درمان بیمارستان نورافشار که سارا عبدالملکی قهرمان راگبی کشورمان در این بیمارستان اقدامات مربوط به توانبخشی خود را پیگیری می‌کند، درباره وضعیت درمانی وی گفت: خانم عبدالملکی در ابتدا که به بیمارستان آمد، اقدامات جراحی برایش انجام شده بود و صرفا روی تخت بود و شرایط بدنی مناسبی هم نداشت.

وی با اشاره به اراده قوی سارا عبدالملکی در بحث درمانش ادامه داد: دوره اول بازتوانی خانم عبدالمکی به صورت بستری انجام شد؛ به طوری که ما چهار نوبت در روز خدمات بازتوانی، توانبخشی، کاردرمانی و فیزیوتراپی را برایش انجام می‌دادیم. در این حین به دلیل وجود مشکلات شکستگی ناشی از تصادف، چندین عمل جراحی اصلاحی نیز برایش انجام دادیم.

نوریان همچنین اظهار کرد: بعد از دوره اولیه بستری، ما کار را با کمک درمانگران حرفه‌ای و دستگاه‌های پیشرفته به صورت سرپایی ادامه دادیم و در حال حاضر سیر بهبودی سارا عبدالملکی مناسب است. به طوریکه از حدود دو هفته گذشته توانست روی پاهایش بایستد و در حال حاضر می‌تواند با کمک بریس روی دستگاه قدم بزند.

سرپرست درمان بیمارستان نورافشار با بیان اینکه در حال حاضر شرایط جسمانی سارا عبدالملکی مساعد است، گفت: از این به بعد برنامه درمانی ما این است که با تقویت اندام فوقانی بتوانیم کاری کنیم که خانم عبدالملکی بتواند با واکر راه برود. بر همین اساس قدم به قدم بر اساس وضعیت‌ وی پیش می‌رویم.

ارائه خدمت در بیمارستان توانبخشی نورافشار چگونه است

نوریان در ادامه در پاسخ به سوالی درباره نحوه ارائه خدمت در بیمارستان نورافشار گفت: هدفگذاری ما در این بیمارستان این بود که بتوانیم مرکزی شناخته شده در خاورمیانه باشیم و در حال حاضر تنها مرکزی هستیم که خدمات توانبخشی را در کنار خدمات جراحی ارائه می‌دهیم. یعنی صفر تا صد کار بیمار در این بیمارستان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان نورافشار در حوزه روانشناسی و بازتوانی روانی نیز فعالیت می‌کند، گفت: مثلا در حوزه اطفال که حوزه وقف بیمارستان ماست، بیماران به صورت هفتگی بستری شده و خدمات را به صورت رایگان به آنها ارائه می‌دهیم به طوریکه در حال حاضر نوبت دهی ما تا پایان سال ۹۶ در این بخش تکمیل شده است.

نوریان با بیان اینکه در بخش اطفال عمدتا بیماران ما افرادی هستند که دچار فلج مغزی شده‌اند و کودکانی هستند که در دوره زایمان اکسیژن کافی به مغزشان نرسیده است، ادامه داد: بر این اساس بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند از نظر اقتصادی مددکاری می‌شوند و بعد از آن تعیین می‌شوند که آیا در حوزه وقف قرار می‌گیرند یا خیر. بیمارستان نورافشار حدود ۴ میلیارد تومان در حوزه وقف ظرف سه سال هزینه کرده است و خدمات را در این حوزه به صورت رایگان ارائه داده است.

نوریان به فعالیت بیمارستان نورافشار در حوزه پزشکی ورزشی اشاره کرد و گفت: این بیمارستان تنها مرکز پزشکی ورزشی در ایران است که خدمات بازتوانی و جراحی را با هم ارائه می دهد و چندین فدراسیون ورزشی مانند والیبال، وزنه برداری، پزشکی ورزشی و غیره با بیمارستان ما طرف قرارداد هستند.

وضعیت جسمانی سارا عبدالملکی به روایت خودش

به گزارش ایسنا، سارا عبدالملکی که امروز برای انجام تمرینات خود به بخش کاردرمانی بیمارستان نورافشار آمده بود، درباره وضعیت جسمانی خود، گفت: وضعیت جسمانی‌ام خوب است و این موضوع را با تلاش پدر و مادرم به دست آوردم. در حال حاضر راحت‌تر می‌توانم بایستم.

وی درباره برنامه خود برای آینده گفت: ادامه ورزش راگبی آرزوی من است و تلاش می‌کنم تا بتوانم آن را ادامه دهم. در عین حال ورزش تیراندازی را هم دوست دارم و سعی می کنم در سطح قهرمانی در این حوزه نیز کار کنم.

وی درباره هزینه‌های درمانش گفت: به لطف مردم بسیاری از هزینه‌های من داده شد. اما هزینه‌های درمان در این حوزه واقعا بالاست و گاهی فکر می‌کنم سایر مردمی که به این خدمات نیاز دارند چطور این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.
منبع: ایسنا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها