۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۹ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48405
  • بدون دیدگاه

تصاویر اطفاء حریق پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر

پس از سه روز تلاش نیروهای امدادی آتش سوزی در واحد پتروشیمی بوعلی ماهشهر پایان یافت.

پس از سه روز تلاش نیروهای امدادی آتش سوزی در واحد پتروشیمی بوعلی ماهشهر پایان یافت.

تصاویر اطفاء حریق پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر

تصاویر اطفاء حریق پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/19/1736161_651.jpg

تصاویر اطفاء حریق پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/19/1736170_816.jpg

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/19/1736159_318.jpg

 

ارزیابی خسارات زیست محیطی آتش سوزی پتروشیمی بوعلی

معاون دریایی سازمان محیط زیست با بیان اینکه به زودی هیأتی برای ارزیابی خسارات زیست محیطی آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا عازم ماهشهر می‌شوند، گفت: ۱۰۰ درصد وزارت نفت باید پاسخگوی خسارات وارده بر محیط زیست باشد.
پروین فرشچی در مورد برآورد خسارات وارده به محیط زیست ناشی از آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر گفت: وزارت نفت ۱۰۰ درصد باید پاسخگوی خسارات وارده بر محیط زیست منطقه آتش سوزی باشد، هیأتی از استان برای ارزیابی خسارت اعزام می‌شوند و بر اساس آن ارزیابی‌ها که شامل خسارات مالی قابل برآورد است و ارزیابی اقتصادی خسارات زیست محیطی است از وزارت نفت مطالبه جبران خسارت می‌شود.

وی در مورد نحوه ارزیابی خسارات زیست محیطی گفت: هم اکنون نیز اگر یک کشتی آلودگی نفتی داشته باشد روش‌های محاسبه‌ای برای سنجش میزان این آلودگی وجود دارد به عنوان مثال اگر به یک منطقه مرجانی صدمه می‌زند ارزش بین المللی آن متر مربع مرجان حساب می‌شود و یا اگر آسیبی به جنگل‌های حرا یا زیست‌گاه‌ها می‌زند نیز بر همین منوال قابل ارزیابی است.

فرشچی اظهار داشت: این روش‌ها مخلوطی از روش‌های مختلف است و در هرجایی بسته به میزان و نوع خسارتی که وارد شده است ارزیابی آن متفاوت است.

وی در مورد آیین نامه ارزیابی خسارات زیست محیطی برنامه تنفیذی ماده ۱۰۴ و ۱۳۴ گفت: این برنامه تنفیذی به جا مانده بود و هم اکنون در حال تدوین است که امیدواریم بتوانیم تا سه یا چهار ماه آینده آن را تمام کنیم.

معاون دریایی سازمان محیط زیست در مورد میزان خسارات احتمالی تصریح کرد: بدون مطالعه و ارزیابی نمی‌توان در مورد میزان خسارت وارد شده اظهار نظری داشت اما اگر زیستگاه لاک پشت یا مرجان‌های دریایی یا سایر گونه‌ها تخریب شده باشد هر کدام به صورت مجزا محاسبه می‌شود.

فرشچی در مورد زمان اعزام هیأت کارشناسی سازمان محیط زیست افزود: کارهای مقدماتی اعزام این هیأت انجام شده است و به زودی ظرف یک یا دو روز آینده این کار انجام می‌شود.
منبع: فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها