۳۰ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ دی ۱۳۹۳
  • کد خبر :4102
  • بدون دیدگاه

مسافران قربانی هواپیمای مالزیایی در دریا

تصاویر اجساد کشته شدگان هواپیمای مالزیایی در دریا

پس از کشف محل سقوط هواپیمای شرکت مالزیایی ” ایر آسیا” عملیات نیروی دریایی اندونزی برای جمع آوری اجساد و بقایای هواپیما و دست یابی به جعبه سیاه آن در…

پس از کشف محل سقوط هواپیمای شرکت مالزیایی ” ایر آسیا” عملیات نیروی دریایی اندونزی برای جمع آوری اجساد و بقایای هواپیما و دست یابی به جعبه سیاه آن در آب های جزیره جاوه اندونزی در اقیانوس آرام ادامه دارد.

این هواپیما بامداد روز یکشنبه ساعاتی پس از برخاستن از باند فرودگاه سورابایای اندونزی با برج مراقبت تماس گرفت و اعلام بدی شرایط جوی و درخواست برای تغییر مسیر پروازی کرد و به فاصله اندکی پس از این تماس کابین خلبان ، این هواپیمای مسافربری که از اندونزی عازم سنگاپور بود از صحنه رادارها محو شد.

این هواپیما ۱۵۵ مسافر و ۶ خدمه و یک خلبان داشت و مجموعا ۱۶۲ سرنشین داشت که گمان می رود همگی در سانحه سقوط جان باخته باشند.

روز گذشته نیروی دریایی اندونزی موفق شد جسد بیش از ۴۰ تن از مسافران را از دریا بیرون بکشد، اما به گفته مقامات اندونزیایی آنها هنوز برای یافتن اجساد قربانیان و قطعات هواپیما به نیروهای کمکی و زمان بیشتری نیاز دارند. تصویر زیر یکی از اجساد قربانی این سانحه را بر روی آب نشان می دهد.

تصاویر اجساد کشته شدگان هواپیمای مالزیایی در دریا

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1393/10/10/419885_250.jpg

مدیر عامل شرکت مالزیایی ” ایر آسیا” روز گذشته پس از انتشار خبر کشف لاشه هواپیما و اجساد مسافران پرواز QZ8501 در صفحه توییتر خود با ابراز ناراحتی از این حادثه نوشت: کلمات از ابراز عمق تاثر و تاسف من از این حادثه عاجزند.

این سومین سانحه هوایی برای شرکت های مالزیایی در ۹ ماه گذشته است . در ۸ مارس سال جاری میلادی (۱۷ اسفند ۹۲) یک هواپیمای مسافربری دیگر مالزیایی با ۲۳۹ سرنشین که از کوالالامپور عازم پکن بود از صحنه رادارها محو شد و تا کنون حتی لاشه این هواپیما نیز پیدا نشده است و امیدها برای یافته شدن این هواپیما هر روز کمرنگ و کمرنگ تر می شود.

در تیر ماه سال جاری نیز یک فروند هواپیمای خطوط هواپیمایی مالزی با ۲۹۸  سرنشین که بیشتر آنها هلندی بودند  از آمستردام هلند عازم کوالالامپور مالزی بود که در آسمان شرق اوکراین با اصابت یک موشک ضد هوایی سرنگون شدو  همه سرنشینان آن کشته شدند. جدایی طلبان مسلح طرفدار روسیه در شرق اوکراین مسئول این حادثه معرفی شده اند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها