۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۸ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48356
  • بدون دیدگاه

جزئیات و تازه‌ترین تصاویر آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر

آتش سوزی دوباره پتروشیمی بوعلی باعث شده وضعیت اضطراری در این منطقه برقرار شود.

واحد پتروشیمی بوعلی در شهر ماهشهر در جنوب خوزستان روز پنجشنبه دوباره اتش گرفت و این آتش سوزی در مخزن پتروشیمی در روز جمعه نیز ادامه دارد.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان از نشت مواد داخلی مخزن ۲۰۰۱ پتروشیمی بوعلی خبر داد و گفت: در دقایق اخیر مخزن دچار نشتی شد و مقداری از مواد به خارج و محیط اطراف سرایت کرد و در سطح محوطه پخش شد.

هاشم بالدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر ماهشهر، پیرامون آخرین جزئیات از وضعیت آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر اظهار داشت: عملیات اطفاء حریق مجتمع بوعلی از روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: یکی از عملیات‌های اصلی که در ستاد مدیریت بحران پتروشیمی پیگیری شد، عملیات اضطراری اطفاء حریق در پتروشیمی بوعلی بود که از ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه امروز از طریق هوایی و زمینی انجام شد اما به‌دلیل حجم نفتای منطقه و شعله آتش، عملیات به سرانجام نرسید.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: به همین دلیل ۲ راهکاری که از ابتدا آغاز شده بود یعنی خروج مواد از زیر مخزن و عملیات خنک‌‌سازی مخازن جنبی در حال انجام است. به‌دلیل گرمای بیش از حد و با وجود مهار دیواره به وسیله آب، دقایقی پیش مخزن دچار نشتی شد و مقداری از مواد به خارج و محیط اطراف سرایت کرد و در سطح محوطه پخش شد.

وی افزود: این اتفاق، مزیت و معایبی دارد، فرصت از این بابت که این مواد پخش شده و ماشین‌های آتش‌نشانی راحت‌تر می‌توانند آتش را مهار کنند و تهدید از این بابت که ممکن است این اتفاق سبب شود به برخی تاسیسات مجاور مخزن آسیب رسانده شود. با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد مواد داخل مخزن به محوطه و بیرون از مخزن نشت کند، تمامی تدابیر از جمله آمادگی کامل ماشین‌های آتش‌نشانی و اورژانس دیده شده است.

بالدی ضمن ابراز امیدواری از اطفاء حریق تا ساعاتی دیگر خاطرنشان کرد: عملیات اطفاء حریق در حال انجام است؛ همچنین گزارشی مبنی بر تلفات جانی نداشته‌ایم و با اعزام و بسیج همه نیرو‌ها و امکانات، درحال خاموش کردن آتش محوطه پتروشیمی هستیم. براساس آخرین آمار نیز تمامی مخازن گاز مایع و ال‌پی‌جی تخلیه شده و هیچ‌یک از مخازن دارای گاز فشرده نیست.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان در بخش پایانی سخنانش با تکذیب انفجار جدید در محوطه پتروشیمی بوعلی تاکید کرد: به‌دلیل اینکه این مواد به‌صورت ناگهانی در محوطه پخش شد، حجم شعله آتش تا دو، سه برابر افزایش یافت و این مسئله سبب شد که به‌نظر برسد انفجار رخ داده است درحالی که چنین مسئله‌ای از اساس کذب بوده و هیچ‌گونه انفجاری رخ‌ نداده است.

مخزن آتش گرفته پتروشیمی بو علی ماهشهر در حال ذوب شدن است.کارشناسان بسیار نگران هستند، در صورت شکستن مخزن رودخانه ای از آتش به راه خواهد افتاد.

تازه‌ترین تصاویر آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر

تازه‌ترین تصاویر آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر

تازه‌ترین تصاویر آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2016/07/Mahshahr-Fire-5.jpg

تازه‌ترین تصاویر آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها,
دیدگاه ها