۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۱ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50449
  • بدون دیدگاه

از پرادو تا بنز GLS/بهترین شاسی بلند های ۷ نفره در جهان

از MPV های کلافه کننده خسته شده‌اید؟ مشکلی نیست، درکتان می‌کنیم. گاهی اوقات کاربردی و شیک بودن بیشتری می‌خواهید. شما فضا نیاز دارید اما از آن تصور شلختگی که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود گریزانید.

پدال- از MPV های کلافه کننده خسته شده‌اید؟ مشکلی نیست، درکتان می‌کنیم. گاهی اوقات کاربردی  و شیک بودن بیشتری می‌خواهید. شما فضا نیاز دارید اما از آن تصور شلختگی که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود گریزانید.

اینجاست که شاسی بلند های ۷ نفره وارد میدان می‌شوند. شاید با انتخاب این خودروها قلب طرفداران محیط‌زیست را به دست بیاورید اما می‌توانید با این خودروها هرجایی که دلتان خواست بروید. همان‌طوری که این روزها بازار نشان می‌دهد، این خودروها دارای فضا، تجهیزات و جذابیت زیادی هستند.

تویوتا لندکروزر پرادو

سری به صحراهای خاورمیانه بزنید و تعداد زیادی لندکروزر را در آنجا خواهید یافت و دلیل خوبی نیز برای این کار وجود دارد. این خودرو مستحکم و قابل‌اعتماد بوده و درحالی‌که فاقد دل‌فریبی رقبای اروپایی است اما خودروهای معدودی بهتر از لندکروزر کار خود را انجام می‌دهند. واقعاً اگر در صحرا و بیابان باشید، این خودرو بهترین است.

این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر ۶٫۷ لیتر سوخت می‌سوزاند و قیمت آن از ۳۵ هزار پوند آغاز می‌شود که نسبت به رقبای کره‌ای کمی گران‌تر است. صندلی‌های ردیف سوم نیز کمی محدود است اما برای دسترسی به صندوق بزرگ می‌توانند تا شوند.

بهترین شاسی بلند های 7 نفره در جهان

ب‌ام‌و X5

ب‌ام‌و تصمیم گرفته تا فضای بیشتری را در X5 ایجاد کند و اولویت را به این مسئله داده است. فضای بار بهتر از قسمت سرنشینان ششم و هفتم است اما صندلی‌های کودک به‌طور مناسبی کار خود را انجام می‌دهند و شما داخل یکی از لذت‌بخش‌ترین شاسی بلندها خواهید بود.

این خودرو کم‌مصرف نیز هست و مدل سطح پایه و دیفرانسیل عقب sDrive 25d در هر صد کیلومتر ۴٫۷ لیتر سوخت مصرف می‌کند. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر توربوی موجود در مدل X5 M می‌تواند در مدت‌زمان ۴٫۲ ثانیه این خودرو را به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. طراحی داخلی و کیفیت خودرو در حد و اندازه‌ی ب‌ام‌و بوده و تنها صندلی‌های عقبی نیاز دارند کمی بزرگ‌تر باشند.

بهترین شاسی بلند های 7 نفره در جهان

مرسدس بنز GLS

برخی شاید بگویند که این خودرو بیشتر شبیه بلوک‌های مسطح است. بررسی‌ها زیادی نشان داده‌اند که این خودرو برای جاده‌های انگلستان بسیار بزرگ است و اگرچه راننده‌ها در این خودرو احساس خوبی خواهند داشت اما پارک کردن آن می‌تواند در شهر شلوغ عذابی بزرگ باشد.

اگر قیمت آغازی ۶۰ هزار پوندی نگرانتان نمی‌کند، پس مصرف سوخت ۶٫۷ لیتری آن نیز نباید برایتان مهم باشد. دسترسی به صندلی‌های ردیف‌های عقب چندان آسان نیست اما با دست یافتن به آن‌ها می‌بینید که فضای بیشتری نسبت به رقبا دارند.

http://cdn.iranjib.ir/images/ci56g084sxgy6q4067ot.jpg

لندروور دیسکاوری

دیدن دیسکاوری در بین این ۱۰ خودرو جای تعجبی ندارد. شاید دیسکاوری دارای نقاط ضعفی باشد اما کیفیت ساخت عالی، آفرود خاص لندروور و راحتی بالا باعث می‌شوند تا این خودرو گزینه‌ای ایده آل به شمار آید.

در کنار موارد بالا، بزرگ‌سالان می‌توانند از صندلی‌های عقبی استفاده کنند، موردی که در کلاس آفرودها خاص است. دسترسی به این صندلی‌ها سخت است اما کاربردی هستند و با خوابانیدن این صندلی‌ها فضای بزرگی ایجاد می‌شود. این خودرو ارزان نبوده و از بسیاری از رقبا تشنه‌تر است اما واقعاً کار خود را به نحو احسن انجام می‌دهد.

http://cdn.iranjib.ir/images/fptirdqyy6lz4fvmxjhz.jpg

آئودی Q7

به نظر می‌رسد آئودی با ساخت Q7 جدید قدمی بلند و روبه‌جلو برداشته است. خودرویی با این سایز از صندلی‌های عقب برجسته‌ای سود می‌برد و به لطف جاگذاری هوشمندانه، بزرگ‌سالان نیز می‌توانند در سفرهای کوتاه از این صندلی‌ها استفاده کنند. حتی با استفاده از هر ۷ صندلی، فضای صندوق ۲۹۵ لیتری در دسترس است که بیش از فولکس پولو می‌باشد! در حالت ۵ صندلی نیز فضای بار به ۸۹۰ لیتر افزایش می‌یابد.

کیفیت کابین نیز بالا بوده و شاهد طراحی مدرن آئودی هستیم. به لطف صرفه‌جویی ۳۲۵ کیلویی در وزن، مدل جدید سریع‌تر، کم‌مصرف‌تر و لذت‌بخش‌تر از نسل قبلی است.
http://cdn.iranjib.ir/images/3qknd3c3g57si3m3zv7.jpg

هیوندای سانتافه

سانتافه امتیازهای خوبی را از کارشناسان این صنعت دریافت نموده است. این خودرو نمایی جذاب دارد و از سواری راحت بهره‌مند بوده و اکثر بررسی‌های صورت گرفته تحت تأثیر عملکرد خوب پیشرانه‌ی دیزل ۲٫۲ لیتری آن قرارگرفته‌اند. مصرف سوخت این خودرو با گیربکس دستی ۵ لیتر در هر صد کیلومتر است اما نمونه‌ی اتوماتیک اندکی پرمصرف‌تر است.

صندلی‌های عقب این خودرو و پسرعمویش کیا سورنتو خیلی جادار نیستند؛ اما همانند اکثر شاسی بلندهای این لیست، کودکان خردسال می‌توانند به راحتی در آن‌ها جای بگیرند. قیمت خودرو از ۲۷۹۹۵ پوند آغاز می‌شود که آن را به ارزان‌ترین خودروی لیست بدل می‌کند.

http://cdn.iranjib.ir/images/p6dlp998vire2iq2tq5.jpg

رنجروور اسپورت

قیمت آغازی ۶۰ هزار پوندی رنجروور به این معنی است که این مدل دو برابر سانتافه قیمت دارد اما اکثر خریداران رنجروور اسپورت به شما خواهند گفت که پرداختن این قیمت ارزشش را دارد. البته کودکان نشسته در صندلی‌های ردیف سوم شاید موافق این سخن نباشند زیرا این صندلی‌ها بسیار کوچک هستند اما به‌هرحال بودنشان بهتر از نبودنشان است.

این خودرو تقریبا نیم تن سبک‌تر از نسل قبلی است و مصرف سوخت کمتری دارد. به‌طور شگفت‌آوری پیشرانه‌های دیزل این خودرو مصرف سوخت کمی دارند.

http://cdn.iranjib.ir/images/m4jt1mmbj693ekehrkua.jpg

کیا سورنتو

شاید باید سورنتو را تنها و تنها برای یک دلیل انتخاب کرد: گارانتی چشمگیر ۷ ساله. باور این موضوع سخت است اما سورنتو مزیت‌های دیگری نیز دارد. این خودرو بزرگ و جاافتاده بوده و فضای داخلی زیادی دارد. در سال ۲۰۱۵ نسل جدید سورنتو عرضه شد و کیفیت ظاهری و فضای بیشتری را برای هر ۷ سرنشین ارائه می‌کند.

مصرف سوخت نسخه دیزلی زیر ۶ لیتر بوده و یکی از ارزان‌ترین شاسی بلندهای ۷ سرنشینه قابل سفارش می‌باشد.

http://cdn.iranjib.ir/images/6zg69mgczau2uwhs6q.jpg

لندروور دیسکاوری

صندلی‌های عقب دیسکاوری اسپورت در سفرهای طولانی مناسب نیست و در حالت پر بودن تمام صندلی‌ها فضای صندوق ۱۹۴ لیتری دارد اما خوبی‌های بسیار دیگری وجود دارند.

تجربه‌ی رانندگی این خودرو به‌طور شگفت‌انگیزی درگیر کننده بوده و همه‌ی کنترل‌ها احساسی سفت و پاسخگو دارند و بالانس کلی شاسی خوب بوده و فرز و چابک نشان می‌دهد. اگرچه که کابین نمای خیلی جذابی ندارد اما کیفیت خوبی داشته و کاربردی است.

مدل‌های سطح بالا کاملاً گران هستند اما قیمت آغازی خودرو حدود ۳۳ هزار پوند می‌باشد.

http://cdn.iranjib.ir/images/mnnsw2idii432zh8rp1q.jpg

ولوو XC90

ولوو با مدل XC90 مستقیماً به رده‌ی اول این لیست پریده زیرا پکیجی کامل از شیک بودن، راحتی و ایمنی را عرضه می‌کند.

نسخه‌های ۲۰۱۵ پیشرانه‌های اقتصادی‌تر و نرم‌تری دریافت نموده‌اند و سواری آرام‌تری دارند. فضای صندوق در حالت ۵ سرنشینه زیاد بوده و حتی در حالت ۷ سرنشینه نیز فضای زیادی وجود دارد و ۴۵۰ لیتر فضای صندوق چندان با ب‌ام‌و سری ۳ تفاوتی ندارد.

مدل قدیمی XC90 شاسی‌بلند محبوبی بود زیرا در زمینه‌هایی که ادعا داشت بسیار خوب عمل می‌کرد. مدل جدید حتی بهتر هم هست بنابراین اگر شما یک شاسی‌بلند ۷ سرنشینه با فضای زیاد می‌خواهید،XC90 می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

http://cdn.iranjib.ir/images/x636uljrpmoswgvcp25e.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها