۲۵ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۵ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53320
  • بدون دیدگاه

با ریو ۲۰۱۷ با ظاهری کاملا جدید آشنا شوید+تصاویر

کمپانی خودروسازی کیا برای حضور در نمایشگاه بین المللی پاریس ۲۰۱۶، اطلاعات کامل و گالری تصاویر نسل چهارم کیا ریو ۲۰۱۷ را منتشر کرد.

در قدم اول برای طراحی ظاهری این خودرو تغییرات بسیار زیادی اعمال شده است. از نسل سوم کیا ریو به نسل چهارم، می‌توان گفت که آینه‌های جانبی درب‌ها و قسمت بالایی جلوپنجره (بخشی که میان دو چراغ پیشانی قرار گرفته است) با تغییرات بسیار جزیی به ارث رسیده است، ولی دیگر قسمت‌ها از جمله چراغ‌های پیشانی، جلوپنجره مشبک روی سپر و ورودی‌های هوای اطراف سپر را می‌توان عناصر کاملاً جدید در چهره کیا ریو معرفی کرد که باعث مردانه‌تر شدن چهره این ماشین شده‌اند.

در عقب با یک طراحی جدید و جسورانه طرف هستیم، ولی به شخصه با فاکتورگیری چراغ ترمز، طراحی نسل قبل در قسمت عقب اتومبیل را بهتر توصیف می‌کنیم. هرچند در نسل جدید شیشه عقب بزرگ‌تر شده و میدان دید بازتری به راننده می‌دهد.

سیستم‌های رانشی کیا ریو ۲۰۱۷ از پیشرانه‌های بسیار سبک وزن T-GDI تشکیل شده که هم گازهای آلاینده کمی دارند و هم کارایی بسیار بالایی در مقایسه با سایر پیشرانه‌های هم رده دارند. در این خصوص برای کیا ریو ۲۰۱۷، از یک موتور توربوشارژر ۱ لیتری و از دو موتور تنفس طبیعی ۱٫۲۵ لیتری و ۱٫۴ لیتری MPI استفاده شده و در کنار آنان، از دو پیشرانه دیزلی ۱٫۴ لیتری هم کمک گرفته شده است. برای انتقال نیروی تمامی پیشرانه‌ها به چرخ‌های جلو هم یا از جعبه دنده‌ای ۵ سرعته دستی و یا ازجعبه دنده‌ای ۶ سرعته اتوماتیک استفاده می‌شود.

پیشرانه ۱ لیتری T-GDI توربوشارژر در دور موتور ۴۵۰۰ دور بر دقیقه می‌تواند به اوج قدرت ۹۸ اسب بخاری و یا ۱۱۸ اسب بخاری خود برسد. در حالی که به صورت مشترک در دور موتور ۱۵۰۰ الی ۴۵۰ دور بر دقیقه میتواند حداکثر گشتاوری ۱۷۲ نیوتن متری تولید کند.

در کنار موتور ۱ لیتری، پیشرانه تنفس طبیعی ۱٫۲۵ لیتری می‌تواند قدرتی ۸۲ اسب بخاری و گشتاوری ۱۲۲ نیوتن متری و همچنین پیشرانه ۱٫۴ لیتری تنفس طبیعی هم می‌تواند حداکثر قدرتی ۹۰ اسب بخاری و گشتاوری ۱۳۲ نیوتن متری تولید کند.

دو پیشرانه‌های دیزلی ۱٫۴ لیتری هم یکی با قدرت ۶۹ اسب بخار و دیگری هم با قدرت ۸۸ اسب بخاری انجام وظیفه می کنند. با صرف نظر از قدرت تولیدی موتورها، به صورت میانگین می‌توان انتشار ۹۰ گرمی گازهای گلخانه‌ای را برای آنان عنوان کرد.

علاوه بر این‌ها، شاسی و بدنه خودرو ۱۵میلی متر در طول بیشتر شده، ۵ میلی متر در عرض بیشتر شده و ۵ میلی متر هم در ارتفاع کاهش پیدا کرده است تا به اعداد و ارقامی ۴۰۶۵ میلی متری برای طول کلی خودرو، ۱۷۲۵ میلی متری برای عرض و ارتفاع ۱۴۵۰ میلی متری برسیم. فاصله بین دو محور خودرو هم به ۲۵۸۰ میلی متر رسیده است که به نسبت نسل قبل، افزایش ۱۰ میلی متری را تجربه کرده تا هم فضای پای سرنشینان بیشتر شده باشد و هم فضای بار کابین در حالت استاندارد به ۲۸۸ لیتر و با خواباندن صندلی‌های عقب به ۹۷۴ لیتر افزایش پیدا کند.

تصاویر ریو ۲۰۱۷ را در زیر مشاهده کنید :

با ریو 2017 با ظاهری کاملا جدید آشنا شوید+تصاویر

با ریو 2017 با ظاهری کاملا جدید آشنا شوید+تصاویر

با ریو 2017 با ظاهری کاملا جدید آشنا شوید+تصاویر

با ریو 2017 با ظاهری کاملا جدید آشنا شوید+تصاویر
http://sobhanehonline.com/files/fa/news/1395/6/28/112364_947.jpg
منبع: صبحانه آنلاینa

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها, ,
دیدگاه ها