۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۵ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :11793
  • بدون دیدگاه

گیشه سینای هالیوود در 5 خرداد 94

باکس آفیس هفته آمریکا : صدرنشینی فیلم تازه جرج کلونی

این هفته در سینماهای آمریکا و چهان تازه ترین فیلم جرج کلونی با نام “سرزمین فردا” اکران شد که علیرغم صدرنشینی با فروش ۳۳ میلیون دلاری در گیشه آمریکا ،…

این هفته در سینماهای آمریکا و چهان تازه ترین فیلم جرج کلونی با نام “سرزمین فردا” اکران شد که علیرغم صدرنشینی با فروش ۳۳ میلیون دلاری در گیشه آمریکا ، اما نتوانست فروش ۶۰ میلیون دلاری که برای این فیلم پیش بینی می شد را براورده کند . این فیلم “براد برد” کارگردان انیمیشن های (راتاتوی و شگفت انگیزها) به هزینه ۱۵۰ میلیون دلار کاگردانی کرده است.

فیلم سرزمین فرداد / Tomorrowland

فیلم سرزمین فرداد / Tomorrowland

 

در این آخر هفته باکس آفیس آمریکای شمالی شاهد حضور دو فیلم جدید بود که گزارش گیشه فروش به این ترتیب تغییر کرده است:

۱- «سرزمین فردا» ساخته براد بیرد. این فیلم از کمپانی والت دیزنی با نمایش در ۳۹۷۲ سالن سینما موفق شد تا در اولین آخر هفته نمایشش فروشی ۳۳ میلیون دلاری را ثبت کند. جورج کلونی در این فیلم بازی می‌کند.

۲- «صدای شش دانگ» یا «پیچ پرفکت۲» ساخته الیزابت بنکس. این فیلم که قسمت دوم فیلم کمدی موزیکال آمریکایی «پیچ پرفکت» است و به کارگردانی الیزابت بنکس ساخته شده، و هفته پیش فیلم اول باکس آفیس بود در دومین هفته نمایشش دوم شد. هفته پیش این فیلم ۳۰ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروشش را به بیش از ۱۱۷ میلون دلار برساند.

۳- «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته جرج میلر. چهارمین قسمت از مجموعه آخرالزمانی و اکشن «مد مکس» در دومین هفته نمایشش یک رتبه تنزل کرد و با فروش ۲۳ میلون و ۸۸۵ هزار دلار در مجموع فروشش را به رقم بیش از ۸۷ میلیون دلار رساند. این فیلم با بازی تام هاردی و شارلیز ترون از کمپانی برادران وارنر در ۳۷۲۲ سالن سینما نمایش داده می شود.

۴- «روح» ساخته گیل کنن. این فیلم با نمایش در ۳۲۴۰ سالن سینما در اولین هفته اکران خود موفق به کسب جایگاه چهارم شد. این فیلم ژانر وحشت، بازسازی یک فیلم دهه ۱۹۸۰ است و داستان آن درباره خانواده‌ای است که وارد خانه‌ای روح‌زده می‌شوند و باید سعی کنند جان دخترشان که توسط این ارواح ربوده شده را نجات دهند. این فیلم تا به حال ۲۳ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم روح / poltergeist

فیلم روح / poltergeist

۵- «انتقام جویان: عصر اولتران» با نمایش در ۳۷۲۷ سالن سینما فروشی ۲۰ میلیون دلاری را تجربه کرد تا در مجموع پس از چهار هفته ۴۰۴ میلون و ۶۵ هزار دلار فروش کرده باشد. این فیلم که با بودجه ۲۵۰ هزار دلاری ساخته شده، گروهی از ابرقهرمان‌های مارول را با هم در یک قصه گرد آورده است.

۶- «تعقیب جدی» ساخته آن فلچر. این فیلم از دیگر محصولات برادران وارنر در سومین هفته نمایشش در حالی که هفته پیش چهارم بود، این هفته ششم شده است. با فروش ۳ میلیون و ۴۷۵ هزار دلاری در هفته پیش، این فیلم در مجموع ۲۸ میلیون و ۹۲۰ هزار دلار فروش را ثبت کرده است.

۷- «دور از اجتماع خشمگین» ساخته توماس وینتربرگ. این فیلم با اقتباس از رمان هم‌نام توماس هاردی ساخته شده و داستانش در دوران انگلستان ویکتوریایی اتفاق می‌افتد که در آن شخصیت اول داستان زنی سرسخت با نقش‌آفرینی کری مولیگان است که سه خواستگار کاملا متفاوت دارد و باید انتخاب کند. این فیلم در هفته چهارم حضور خود در باکس‌آفیس در ۸۶۵ سالن سینما به نمایش درآمد و موفق به کسب ۲.۲ میلیون دلار دیگر شد. فروش کل فیلم به ۵.۴ میلیون دلار رسیده است.

۸- «پل بلارت: پلیس فروشگاه» ساخته اندی فیلکمن. این فیلم کمپانی سونی در ششمین هفته نمایشش در ۱۸۷۸ سالن با فروش یک میلیون و ۷۵۵ هزار دلار، در مجموع فروشش را به ۶۵ میلیون و ۱۳۰ هزار دلار رساند. این فیلم با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و یک کمدی اکشن است.

۹​- «خشمگین ۷» پس از هشت هفته نمایش، با فروش ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار دلاری اش در این هفته در مجموع با نمایش در ۱۶۵۳  سالن سینما ۳۴۷ میلیون و ۱۳ هزار دلار در آمریکای شمالی فروش کرده است.

۱۰- انیمیشن «خانه» در نهمین هفته حضورش، یک میلیون و ۶۸۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروشش را به ۱۶۷ میلیون و ۹۹۵ هزار دلار برساند. این انیمیشن که محصولی از شرکت دریم وورکز است با بودجه ۱۳۵ میلیون دلاری ساخته شده است.

«دوره ادلاین»، «ای اکس ماشین»، «تانو ازدواج می‌کند مانو باز می‌گردد»، «زن در لباس طلا» و «سیندرلا» دیگر فیلم‌های پس از مکان دهم را اشغال کرده اند.

منبع:مهر

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها