۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :11644
  • بدون دیدگاه

: برای توافق با ایران انگیزه‌های شخصی دارم

اوباما : توافق با ایران باعث ایجاد مسابقه تسلیحاتی نمی‌شود

رئیس‌جمهور آمریکا با رد ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه ۱۵۰ میلیارد دلار حاصل از رفع تحریم‌ها باعث افزایش توانایی‌های نظامی ایران برای جنگ افروزی می‌شود، تاکید کرد: توافق هسته‌ای…

رئیس‌جمهور آمریکا با رد ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه ۱۵۰ میلیارد دلار حاصل از رفع تحریم‌ها باعث افزایش توانایی‌های نظامی ایران برای جنگ افروزی می‌شود، تاکید کرد: توافق هسته‌ای ایران باعث ایجاد مسابقه تسلیحاتی در منطقه نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، باراک اوباما در بخشی از مصاحبه خود با جفری گلدبرگ، روزنامه‌نگار آمریکایی در مورد توافق هسته‌ای با ایران اظهار کرد: نام من در توافق احتمالی که میان ایران و کشورهای ۱+۵ به دست خواهد آمد، ثبت خواهد شد و من برای دستیابی به یک توافق خوب با ایران علاوه بر دلایل دیگر، انگیزه‌های شخصی نیز دارم.

باراک اوباما همچنین در توضیح اینکه چرا توافق هسته‌ای با ایران باعث بروز مسابقه تسلیحاتی در منطقه نخواهد شد، بیان کرد: یک دلیل آن این است که این توافق باعث می‌شود ایران به دنبال برنامه هسته‌ای خود نرود؛ البته با فرض اینکه ایران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه بر تعهد آمریکا در حفظ امنیت کشورهای عربی منطقه تاکید کرد و گفت: کشورهای عربی به خوبی می‌دانند که محافظتی که آمریکا برای آن ها فراهم می‌کند، بسیار موثرتر از قدرت بازدارندگی است که آن ها می توانند با دستیابی به سلاح هسته‌ای داشته باشند.

باراک اوباما با اشاره به نشست برگزار شده در کمپ دیوید و گفت‌وگو با سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در مورد ایران اظهار کرد که به آن‌ها در مورد ۴ روش مسدودسازی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، شیوه های راستی آزمایی و روند برداشته شدن تحریم‌ها تضمین داده است.

به گفته اوباما، سران کشورهای عربی نیز در کمپ دیوید به این نتیجه رسیدند که امنیت آن‌ها در صورت همکاری با واشنگتن بهتر حفظ می‌شود.

اوباما در ادامه با بیان اینکه ایران با وجود آنچه وی داشتن دیدگاه‌های یهودستیزانه خواند، مدعی شد این کشور برای حفظ قدرت خواستار ایجاد مشروعیت است و مقامات ایرانی به همین دلیل مایلند با امضای توافق هسته‌ای، تحریم‌ها را لغو کنند.

رئیس جمهور آمریکا ادعاهای مطرح شده در مورد اینکه ۱۵۰ میلیارد دلار حاصل از رفع تحریم‌ها به توانایی‌های نظامی ایران برای جنگ‌افروزی کمک خواهد کرد را نادرست دانست و افزود: مردم ایران پس از قرائت بیانیه لوزان به شادی پرداختند و رئیس جمهور ایران به مردم متعهد شده است که شرایط اقتصادی را بهبود خواهد بخشید.
منبع: ایسنا

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/03/130206_barack_obama_82.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها