۸ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۶ شهریور ۱۳۹۵
  • کد خبر :51431
  • بدون دیدگاه

اهدای اعضای بدن جوان ۳۳ ساله سنندجی جان چند نفر را نجات داد+عکس

اهدای اعضای بدن یک جوان سنندجی از استان کردستان که دچار مرگ مغزی شده بود به چند بیمار هموطن زندگی دوباره بخشید.

بازهم در عملی خداپسندانه و انساندوستانه اهدای اعضای بدن یک جوان سنندجی از استان کردستان که دچار مرگ مغزی شده بود به چند بیمار هموطن زندگی دوباره بخشید.
به گزارش “تالار خبر” به نقل از سایت کردپرس، توسط یک خانواده سنندجی در کردستان که برای چندمین بار در استان رخ می دهد در اقدامی خداپسندانه و انساندوستانه با اهدای اعضای بدن جوان مرگ مغزی شان جان چند بیمار را از مرگ نجات دادند و به چندین هموطن نیازمند سلامت و زندگی دوباره ای بخشیدند.
جوانی که دچار مرگ مغزی شده بود و اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اهداء شد «فرزاد رحیمی»  نام داشت و تنها سه دهه از عمرش سپری شده بود.
یکی از بستگان این جوان مرحوم در گفتگو با خبرنگار ما طی سخنانی اظهار داشت: زنده یاد “فرزاد رحیمی” اهل سنندج و در تهران مشغول به کار بود و در چاپخانه سازمان پیام همشهری مشغول بکار بود.
وی افزود:  مرحوم ” فرزاد رحیمی” چند روز پیش یعنی یکم شهریور هنگام رفتن به محل کارش با وانت باری که مقصر نیز بوده تصادف میکنه و به دلیل شدت صدمات وارده دچار مرگ مغزی می شود.
او با بیان اینکه در بیمارستان اعلام می شود که وی دچار مغز مرگی شده و چند پزشک متخصص نیز مرگ مغزی وی را تایید می کنند تصریح کرد: پس از تایید مرگ مغزی این مرحوم، پیکرش به بیمارستان شریعتی اعزام شد و با رضایت خانواده و همسرش همه اعضای بدنش (شامل: قلب، دریچه های قلب، کبد، کلیه ها و…)  برای نجات دیگر بیماران نیازمند اهداء شد و اعضاء بدنش در درون تعداد زیادی از دیگر هموطنان حیات یافتند و چندین نفر دیگر از مرگ نجات دادند.
وی گفت: خانواده این مرحوم هدف از این انجام این عمل خداپسندانه و انساندوستانه را کسب رضای خدا و نجات جان بیماران نیازمند به پیوند اعضا عنوان کردند.
«فرزاد رحیمی» این جوانی که تصادف سبب مرگ مغزی اش شد متاهل و ۳۳ سال سن داشت و از وی یک دختر ۸ ساله به نام “الیسا” به یادگار مانده است اما ضمن رضایتمندی خداوند متعال، در جسم و جان و روح خیلی ها یاد و نامش فراموش نخواهد شد.
گفتنی است از حدود ۱۷ سال پیش اهدای اعضای بدن افراد مرگ مغزی شده در کردستان آغاز شده و به یک فرهنگ مبدل گشته و تاکنون در تمامی شهرستانهای استان به عملی ماندگار انسانی تبدیل شده است و این اقدام نیز در کشور و به ویژه کردستان و در محل زندگی این جوان یعنی سنندج سبب رضایتمندی و تحسین مردم شده است.

اهدای اعضای بدن جوان 33 ساله سنندجی جان چند نفر را نجات داد+عکس


در همین زمینه بخوانید :

اهدای اعضای بدن جوان مشهدی به ۶ نفر (در ۴ شهریور)

اهدای اعضای جوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجب نجات و ادامه زندگی ۶ بیمار نیازمند به عضو شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وب‌دا، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر اظهار کرد: در پانصد و نودمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی، جوانی ۱۸ ساله ساکن روستای راه چمن از توابع شهرستان جغتای سبزوار که از بیمارستان امدادی شهید دکتر بهشتی سبزوار به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های زنده‌یاد به یک زن ۴۷ ساله ساکن کاشمر و مردی ۵۰ ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند، به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی عنوان کرد: کبد مرحوم در بیمارستان منتصریه به مردی ۵۵ ساله ساکن شهرستان شاهرود اهدا و پیوند شد و به بیمار زندگی دوباره بخشید.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قلب زنده‌یاد نیز در بیمارستان امام رضا(ع) به مردی ۵۱ ساله ساکن مشهد اهدا و پیوند شد.

خالقی خاطرنشان کرد: همچنین قرنیه‌های وی جهت پیوند به بیمارستان خاتم‌الانبیا مشهد ارسال شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها
  1. محمد زنگویی نوشته است:

    بی احتیاطی راننده پزو این خطرات را به همراه دارد بنده از استان بوشهر