۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
 • تاریخ انتشار خبر :۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
 • کد خبر :11540
 • بدون دیدگاه

موسسه میزان منحل شد

انحلال موسسه میزان از سوی بانک مرکزی/ بانک صادرات پاسخگوی مشتریان

بنابر گفته “سیدعلی اکبر پرویزی” استاندار خراسان شمال خبر انحلال موسسه میزان توسط بانک مرکزی به تمام مراکز ابلاغ شده است و از این به بعد “بانک صادرات” پاسخگوی سپرده…

بنابر گفته “سیدعلی اکبر پرویزی” استاندار خراسان شمال خبر انحلال موسسه میزان توسط بانک مرکزی به تمام مراکز ابلاغ شده است و از این به بعد “بانک صادرات” پاسخگوی سپرده گذاران موسسه مزبور خواهد بود

پرویزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این تصمیم در نشست سه جانبه استانداران خراسان با وزیر کشور، وزیر اقتصاد و امور دارایی و بانک مرکزی اتخاذ شده و به این استانها نیز ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: براین اساس تمام اموال منقول و غیرمنقول، بخصوص دارایی های نقدی موسسه میزان در اختیار بانک صادرات قرار می گیرد و این بانک تعهدات سپرده گذاران میزان را طبق قرارداد قانونی اجرایی می کند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: در این نشست همچنین مصوب شده تا بانک صادرات ایران حساب های سپرده گذاران میزان را به شعب خود منتقل کند تا سپرده گذاران مشکلی برای دریافت خدمات نداشته باشند.

پرویزی اظهار کرد: با ابلاغ این مصوبه و سیاست بانک مرکزی در قبال موسسه مالی و اعتباری میزان، بزودی شعب بانک صادرات با سپرده گذاران طرف حساب شده و آنان دیون خود را از این بانک دریافت خواهند کرد.

به گفته وی با این تصمیم، موسسه مالی و اعتباری میزان در استان ها منحل شده و فعالیت های مالی آن نیز از سوی بانک صادرات ایران انجام می شود.

موسسه مالی و اعتباری میزان که حوزه فعالیتش با بیش از ۸۰ شعبه عمدتا در استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی متمرکز بود از دی ماه گذشته با بحران مالی مواجه شد که گفته می شود علت آن سرمایه گذاری این موسسه در شرکت بحران زده پدیده شاندیز بوده است.

با بحران مالی این موسسه مالی و اعتباری، سپرده گذاران آن قادر به دریافت سپرده های خود نشده اند که در استان خراسان شمالی میزان مطالبات ۸۰ هزار سپرده گذار در این موسسه حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون کمتر از یک پنجم سپرده به مشتریان بازپس داده شده است.

همچنین به دنبال بدعهدی مدیران موسسه میزان در قبال سپرده گذاران، اعضای هیات مدیره این بنگاه اقتصادی که در مشهد فعالیت داشتند با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشهد بازداشت شدند.

http://talarekhabar.com/wp-content/uploads/2015/04/mizan-bank.jpg
منبع: ایرنا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها
 1. یبسار نوشته است:

  چرا هیچ مقام مسئول عالی رتبه ای به میان نمیاد تا تکلیف مردم را مشخص کنه تا کی باید منتظر بود ؟ هیچ برنامه ای مشخص نشده و هیچ تاریخ اعلام نگردیده.

 2. زخم خرده میزان نوشته است:

  جواب مردم بدبختوبدین تاکه موسسه میزان میخوادمارو بپیچونه
  که باآبروی مردم بازی میکنید