۶ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۷ بهمن ۱۳۹۵
  • کد خبر :59409
  • بدون دیدگاه

عکس های الهه حصاری در نشست خبری فیلم”سوفی و دیوانه”

نشست خبری فیلم «سوفی و دیوانه» به کارگردانی مهدی کرم‌پور به انتقادهای تند از فیلم منجر شد. کرم‌پور اما با نپذیرفتن انتقادات از شرایط نامناسب اکران سخن گفت.

نشست پرسش و پاسخ فیلم «سوفی و دیوانه» با حضور مهدی کرم پور کارگردان و تهیه‌کننده، مهدی سجاده چی نویسنده، نازنین مفخم تدوینگر، شهرزاد مهدوی مجری طرح، بهزاد عبدی آهنگساز، امیر جعفری، الهه حصاری، به آفرید غفاریان و محمدرضا شریفی نیا بازیگران این اثر سینمایی برگزار شد.

الهه حصاری در نشست خبری فیلم"سوفی و دیوانه"

الهه حصاری در نشست خبری فیلم"سوفی و دیوانه"

الهه حصاری

http://cinematicket.org/images/fajr35/soofiodivane/13.jpg

http://cinematicket.org/images/fajr35/soofiodivane/02.jpg

نشست خبری فیلم «سوفی و دیوانه» به کارگردانی مهدی کرم‌پور به انتقادهای تند از فیلم منجر شد. کرم‌پور اما با نپذیرفتن انتقادات از شرایط نامناسب اکران سخن گفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، نشست خبری فیلم «سوفی و دیوانه» با حضور مهدی کرم‌پور، امیر جعفری، به‌آفرید غفاریان، محمدرضا شریفی‌نیا، مهدی سجاده‌چی و نازنین مفخم، پس از اکران فیلم امشب در برج میلاد برگزار شد.

کرم‌پور درباره فیلمش گفت: «سوفی و دیوانه» در راستای سینمایی است که در طول این سال‌ها دنبال کرده‌ام و این سینما تماشاگر خودش را دارد. زیاد طرفدار ساخت فیلم‌های مد روز نیستم. پیش‌تولید این فیلم شش ماه به طول انجامید و فیلمنامه را با سجاده‌چی در طول یک سال و نیم کار کردیم.

کرم‌پور در پاسخ به یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه سینما یعنی «سی نما» و فیلم چه بار دراماتیکی دارد، گفت: سینما سی تا نما نیست و یک واژه فرنگی است. سینما تعریف جهانی دارد و هر آن چیزی که روی پرده نقش می‌بندد. سینما یک تعریف ندارد. در فرم است که فیلم تجربه می‌شود و برای همین است که «سوفی و دیوانه» نامتعارف است.

کرم‌پور سپس با اشاره به فیلم «چه کسی امیر را کشت» و اتفاقات روی داده با آن گفت: می‌دانم برای این فیلم چه کسانی به سینما می‌آیند.

کرم‌پور همچنین در ادامه این نشست درباره خطاهای دکوپاژی و پرسش یکی از خبرنگاران در این رابطه گفت: این سؤالی دبستانی است. قرار نیست بگویی اینجا کدام ایستگاه مترو است. فضای این فیلم به شدت فانتزی است. ما بیچاره شدیم تا برش‌های تهران را کنار هم بگذاریم. فیلم بار دراماتیک ویژه‌ای انتقال می‌دهد. فیلم عکاسی و استوری‌برد داشته است.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگاران نسبت به فیلم خود، در قیاس با «چه کسی امیر را کشت» گفت: کارگردانی این فیلم از آثار سابق سخت‌تر بوده است. پلان به پلان آن را دقیق ساخته‌ام.

کرم‌پور درباره انتظار گیشه فیلم خود نیز توضیح داد و گفت: چون فیلم در بخش خصوصی تهیه شده است، برای فروشش فکر کردیم و شما نگران آن نباشید.

او خاطره‌ای از فیلم «چه کسی امیر را کشت» روایت کرد که در آن مخاطبان در تماس با پلیس خواهان استرداد پول خود شدند؛ چرا که آن را یک مصاحبه می‌دانستند. البته کرم‌پور تأکید کرد از گیشه این فیلم سه برابر هزینه‌اش سود کرده است.

کرم‌پور با اشاره به انتقادها گفت: من با سالن‌های پرتنش آشنا هستم و شاید بعد از جشنواره و یا سال‌های بعد نظرتان تغییر کند. من خودم تهیه‌کننده فیلم هستم و خودم را بدبخت نمی‌کنم.

نازنین مفخم نیز با شوخی خواندن گفته یکی از خبرنگاران منبی بر آنکه اگر چشم را ببندیم چیزی از فیلم از دست نمی‌رود، گفت: تصویر فیلم یک ترکیب‌بندی است و شما یک تعریف از سینمایی بدهید که با گوش بسته بتوان دید.

سجاده‌چی نیز در ادامه این نشست با اشاره به سینما یعنی سی نما گفت: برخی مفاهیم درباره سینما خرافه است. قیاس فیلم براساس میزان حجم دیالوگ و تصویر متعلق به آموزه‌های ۳۰ سال پیش است. فیلم شبیه نمایش‌های رادیویی نبود، لذا بسیاری از تئاترها فیلم می‌شوند. خط‌کشی اینکه این سینماست و این سینما نیست، را قبول نمی‌کنم.

وی همچنین اضافه کرد: فیلم فانتزی نیست و اگر شرایط مهیا باشد، ممکن است مخاطب تا انتها فیلم را ببیند. این فیلم درباره تخیل است و جامعه‌ای که قوه خیال خود را از دست داده است.

او فیلم را انتقادی به سینمای اجتماعی و پرتنش خواند که می‌گوید «دیگر بس است» و افزود: قصد داشتیم که در این اثر یک تعالی را نمایش دهیم.

گبرلو نیز در ادامه این نشست در دفاع از فیلم گفت: شاید با فرم خبرنگاران موافق نباشند؛ ولی مفاهیم مهمی را انتقال می‌دهد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها