۲ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۴ آبان ۱۳۹۵
  • کد خبر :55960
  • بدون دیدگاه

اقدام تحسین برانگیز یک«کافه کتاب»در آلوده‌ترین روز تهران+عکس

امروز (۱۳ نوامبر / ۲۳ آبان) آلوده‌ترین روز هوای تهران در سال ۱۳۹۵ اعلام شده است. “کافه کتاب نام” یکی از پاتوق‌های شعرا و هنرمندان در تهران است. امروز این مرکز اقدام به توزیع شیر رایگان کرد تا شهروندان آسیب کمتری از آلودگی هوای تهران ببینند.

امروز آلوده‌ترین روز تهران در سال ۱۳۹۵ اعلام شده است. با وضعیت پیش رو حتما این رکورد در روزهای آینده جابه‌جا خواهد شد. سرمای پاییز و زمستان تازه شروع شده است.

به گزارش تالار خبر، «کافه کتاب» نام یکی از پاتوق‌های شعرا و هنرمندان در تهران است که توسط کاظم بهمنی و حسین صفا اداره می‌شود. امروز این مرکز اقدام به توزیع شیر رایگان کرد تا شهروندان تهرانی آسیب کمتری از آلودگی هوای تهران ببینند.

اقدام تحسین برانگیز یک«کافه کتاب»در آلوده‌ترین روز تهران+عکس

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/1395/08/23/13950823155829129194804.jpg

اقدام تحسین برانگیز یک«کافه کتاب»در آلوده‌ترین روز تهران+عکس

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/1395/08/23/139508231556515599194754.jpg

اقدام تحسین برانگیز یک«کافه کتاب»در آلوده‌ترین روز تهران+عکس

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim//Uploaded/Image/1395/08/23/139508231558539199194814.jpg

در همین زمینه بخوانید :

چه ساعتی آلوده‌ترین زمان هوای تهران است؟/ تخت بخوابید!

سلامت آنلاین نوشت: مدیر مرکز پیش بینی ستاد سازمان هوا شناسی تهران با اشاره به کاهش آلودگی هوا از بعد از ظهرفردا گفت: برخلاف تصور عموم بامدادان و ساعات اولیه صبح، آلوده ترین زمان آلودگی هوای تهران است.

احد وظیفه افزود: برخلاف تصور عموم که فکر می کنند ساعت ۳ تا ۴ صبح یا اول صبح هوا پاکیزه است آن ساعت هوا آلوده ترین وضعیت خود را دارد و دلیل آن این است که عمق لایه مرزی هوا کمترین مقدار را دارد و آلاینده ها در انتها و بخش تحتانی جو تجمع پیدا می کنند.

وی درباره دلایل آلودگی هوای تهران در چند روز اخیر اظهار داشت: آلودگی هوا ناشی از سکون نسبی هواست و این به دلیل آن است که وزش باد بسیار کم است و سیستم فعال دینامیکی وجود ندارد و با فرونشینی هوا مواجه هستیم.

وظیفه افزود: آلاینده های هوا در طول شب در یک لایه مرزی جمع می شوند که اگر جریان صعودی قابل توجهی به صورت تلاطم یا به صورت جریان بزرگ مقیاس برای آنها نباشد که هوا صعود کند و جریان باد نباشد آلاینده ها تجمع پیدا می کنند و تراکم ویژه آلاینده ها در سطوح پایین جو قابل توجه است و شاهد وضعیتی هستیم که پدیده آمده است.

مدیر مرکز پیش بینی ستاد سازمان هوا شناسی اظهار داشت: از بعد از ظهر فردا شاهد وزش باد و کاهش نسبی آلودگی هوا هستیم؛ ولی همچنان هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی گفت: صبح امروز علیرغم تمهیداتی که دیده شده بود، عدد آلودگی هوارا در ۸ صبح ۱۵۶ بود درحالیکه دیروز این عدد ۱۳۶ بود و ما شاهد آلودگی بیشتر هوا بودیم امیدواریم با وزش جریان باد در بعدازظهر فردا وضعیت تغییر کرده و شرایط سکون جو عوض شود .

وی توصیه کرد: بیماران قلبی و ریوی از تردد غیر ضروری در سطح شهر پرهیز و مردم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها