۲۶ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳۱ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50986
  • بدون دیدگاه

عکس/افسون روشن ضمیر مربی ایرانی کشتی بانوان آمریکا

ورزش آمریکا برای نخستین بار از رقابت های المپیک موفق به کسب مدال طلا در رشته کشتی بانوان شد.

ورزش آمریکا برای نخستین بار از رقابت های المپیک موفق به کسب مدال طلا در رشته کشتی بانوان شد.

هلن مورالس کشتی گیر آمریکایی موفق شد اولین مدال طلای المپیک را در تاریخ کشتی زنان برای آمریکا به دست بیاورد.مربی او خانمی ایرانی آمریکایی بنام افسون روشن ضمیر جانستن است.

افسون روشن ضمیر مربی ایرانی کشتی بانوان آمریکا


در همین زمینه بخوانید :

افسون روشن ضمیر به عضویت تالار مشاهیر کشتی کالیفرنیا آمریکا

افسون روشن ضمیر جانستون مربی ایرانی/آمریکایی کشتی زنان آمریکا عضو تالار مشاهیر کشتی کالیفرنیا شد؛ این موضوع از سوی وبسایت رسمی تالار مشاهیر کشتی این ایالت تائید شد. روشن ضمیر نخستین زن آمریکایی صاحب مدال در مسابقات جهانی کشتی است.

در مسابقات جهانی ۱۹۸۹ در مارتینی سوییس  افسون با کسب مدال برنز جهان برگ مهمی از تاریخ کشتی آمریکا را رقم زد. این افتخار افسون را به اولین زن آمریکایی تبدیل کرد که صاحب مدال جهانی در کشتی شد. او توانست در مسابقات جهانی  ۱۹۹۰ مدال برنز خود را به نقره تبدیل کند. در واقع حضور افسون و هم تیمی هایش در این مسابقات سرآغاز کشتی زنان آمریکا شد. افسون روشن ضمیر مربی گری تیم ملی زنان امریکا در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۴ تاشکند را بر عهده داشت و با تیم به عنوان سوم جهان رسید. وی صاحب ۳ فرزند و ساکن کالیفرنیای آمریکا میباشد.

او اصالتی مازندارانی دارد و در بابل متولد شده است. خانواده روشن ضمیر در سال ۱۳۶۳ ایران را ترک کرد. پدر او فرزند منوچهر روشن کشتی گیر بود. همسرش بایرون جانستون، موزیسین است.

http://www.tarafdari.com/sites/default/files/users/user7024/sansor.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها
  1. Alirad نوشته است:

    درودبرشرف وغیرت این شیرزن