۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53149
  • بدون دیدگاه

داعش جنایت اسپایکر را تکرار کرد

اعدام همزمان بیش از ۵۰ عراقی توسط داعش+تصاویر

گروه تکفیری داعش دهها سرباز عراقی را که از یک سربازخانه به اسارت گرفته بود مانند جنایت اسپایکر به زور وارد یک کانال کرده سپس همه آنها را تیرباران کرد.

خبرگزاری ابنا: گروه تروریستی داعش دهها سرباز ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی عراق را به صورت دسته جمعی اعدام کردند.

این گروه تکفیری با انتشار ویدئویی با عنوان جحیم المرتدین تصاویر دلخراشی از اعدام بیش از ۵۰ عراقی خبر داده است.

در این فیلم ویدیوئی داعش اعلام کرده که انتشار این تصاویر برای بطلان ادعای مسئولان دولت عراق درباره سیطره کامل بر مناطق شمال بغداد صورت گرفته است.

به رغم اینکه این گروه تروریستی اعتراف به اینکه شمال بغداد را در اختیار ندارد ولی در این ویدئو به شدت تلاش کرده نشان دهد می‌تواند با انجام عملیات خاص ضربه‌های بسیار سنگینی به دولت عراق وارد کند.

در این تصاویر دیده می شود که داعش دهها سرباز عراقی را از یک سربازخانه به اسارت گرفته و مانند جنایت اسپایکر چشمان آنها را بسته و به زور وارد یک کانال کرده سپس همه آنها را تیرباران می‌کند.

دراین تصاویر همچنین لحظه‌های یورش عناصر این گروه تروریستی به افرادی از مسئولان دولت و شوراهای شهر و.. . و نیز هدف قرار دادن آنها در منازلشان نشان داده شده است.

داعش همچنین در این ویدئو نشان می‌دهد که چگونه برخی نظامیان عراقی را با تک تیرانداز شکار کرده یا با کاتیوشا و سلاح‌های متوسط به مقرهای آنان حمله می‌کند. همچنین نحوه بمب گذاری خودروها و دستگاه‌ها عراقی خودروهای بمب‌گذاری شده به نمایش گذاشته شده است.

داعش مدعی شده یکی از این اعدام‌های جمعی گسترده در جزیره النباعی و بقیه در منطقه طارمیه انجام شده که به گفته این گروه، دولت می‌خواهد سنی ها را از آنجا براند و نام آنجا را تغییر دهد.

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1395/7/1/418062_254.jpg

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1395/7/1/418065_567.jpg

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

اعدام همزمان بیش از 50 عراقی توسط داعش

 


در همین زمینه بخوانید :

ابراهیم الجعفری: ۹۰ درصد از خاک عراق آزاد است

ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق تأکید کرد که مناطق تحت اشغال داعش در این کشور رو به کاهش است.

وی در این زمینه تصریح کرد که داعش در حال حاضر فقط ۱۰% از خاک عراق را در اشغال خود دارد و ۹۰% تحت کنترل بغداد است.

الجعفری در جریان نشست در سطح وزیران که به منظور بررسی بحران انسانی پس از آزادسازی موصل برگزار شد ضمن درخواست از جامعه بین الملل برای کمک واقعی به این کشور، گفت: در تابستان ۲۰۱۴ تروریستها ۴۰% از خاک عراق را در سیطره خود داشتند ولی اکنون آنها فقط در ۱۰% باقی مانده اند.

شبکه خبری «السومریه» به نقل از وزیر خارجه عراق گزارش داد: اراده ملی و همبستگی ارداده بین المللی در مسیر نابودی آنان تا پایان ادامه داشت تا اینکه عراقیها پیروز شدند و اراضی باقیمانده نیز آزاد می‌شود.

الجعفری ادامه داد: خونی که عراق تقدیم کرد، برای خانواده بین الملل بود؛ خاصه اینکه تابعیت داعیشیهایی که وارد عراق شدند، به بیش از ۱۰۰ تابعیت می‌رسد؛ از این روی ما نه تنها برای عراق، بلکه به خاطر کشورهای مختلف جهان می‌جنگیم و برای ما مایه افتخار است که این مسیر را ادامه می‌دهیم.

وی همچنین تأکید کرد: ما اعطای خون را بر گردن خود میبینیم، ولی نمیتوانیم از اعطای پول بی نیاز باشیم. لذا از شما انتاظر داریم که هر چه بیشتر کمک کنید و کمکهایتان به صورت عملی باشد و به تأخیر نیفتد.

وزیر خارجه عراق درباره نبرد موصل نیز اظهار داشت: به خاطر وسعت منطق و تعدد جمعیتی در موصل نبرد موصل به آسانی نبرد فلوجه نیست، از این روی مستلزم تلاش و جانفشانی بیشتر است.

منبع: فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها