۴ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۲۶ مرداد ۱۳۹۵
  • کد خبر :50713
  • بدون دیدگاه

اعدام خونین ۵ عراقی بدست داعش بجرم فرار (تصاویر+۱۸)

داعش ۵ شهروند اهل سنت عراقی ساکن در مناطق جنوبی استان نینوی در شمال عراق را بجرم فرار از مناطق تحت سیطره این گروه اعدام کرد.

داعش ۵ شهروند اهل سنت عراقی ساکن در مناطق جنوبی استان نینوی در شمال عراق را بجرم فرار از مناطق تحت سیطره این گروه اعدام کرد.

بنابر این گزارش، اتهام این پنج تن فرار از مناطق تحت سیطره داعش و کمک به ساکنین آنها برای انتقال به مناطق تحت سیطره دولت عراق عنوان شده و حکم آنها روز گذشته در میدانی مرکزی شهر الشرقاط به اجرا گذاشته شده است. داعش در سال ۲۰۱۴ با حمله به عراق بر بیش از یک سوم آن سیطره یافت اما در عملیات های پی در پی نیروهای نظامی این کشور بخشهای وسیعی از مناطق اشغالی از کنترل این گروه خارج شده است.

اعدام خونین 5 عراقی بدست داعش بجرم فرار

اعدام خونین 5 عراقی بدست داعش بجرم فرار

اعدام خونین 5 عراقی بدست داعش بجرم فرار

 


در همین زمینه بخوانید :

 نیروهای عراقی در ۵۰۰ متری القیاره در جنوب موصل

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، سرلشکر نجم الجبوری، فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد: نیروهای مشترک عراق از یگان ۱۵ ارتش و مبارزه با تروریسم به ورودی‌های شهر القیاره رسیده‌اند و ما برای ورود به شهر عجله‌ای نداریم چون در چارچوب تیمی مشترک به فرماندهی اتاق عملیات مشترک که عملکرد نیروها را تعیین می‌کند، عمل می‌کنیم.

الجبوری تصریح کرد: نیروهای عراقی روز دوشنبه توانستند شش روستا در اطراف شهر القیاره در جنوب موصل را آزاد کنند و درگیری‌های روز گذشته تعیین کننده بود. ما توانستیم تعداد زیادی از داعشی‌ها را بکشیم.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که نیروهای ویژه عراق از سه محور قصد ورود به شهر القیاره را دارند و درگیری‌های شدیدی میان نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم و داعش در ورودی القیاره در جریان است.

از سوی دیگر، نیروهای ارتش عراق از ۲۰۰ خانواده عراقی که از شهرستان شرقاط و روستاهای اطراف آن کوچ کرده‌اند، استقبال کردند و به آنها غذا و دارو دادند و به مناطق امن منتقل کردند تا از عملیات نظامی برای آزادسازی شهرهایشان دور باشند.

همچنین یک مقام مسئول در حزب دموکرات کردستان عراق روز گذشته اعلام کرد که وزیر اطلاع رسانی داعش به نام ابو احمد الشامی توسط نیروهای پیشمرگ در عملیات آزادسازی روستاهای محور الخازر و الکویر در شرق موصل در چارچوب عملیات آزادسازی محور اربیل به موصل کشته شد. در این عملیات ۱۲ روستای استراتژیک آزاد شد.

سعید مموزینی، مسئول اطلاع‌رسانی حزب مذکور گفت:‌ داعش حدود ۱۶۵ جسد نیروهای خود را به شهر موصل منتقل کرده که از جمله آنها ابواحمد الشامی است.
منبع: ایسنا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها