۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :10960
  • بدون دیدگاه

اظهارات بی‌اساس پادشاه عربستان:ایران برای کشورهای خلیج فارس تهدید است

پادشاه عربستان “ملک سلمان” که قبلا هم مواضغ ضد ایرانی خود را نشان داده بود ، به تازگی با پافشاری بر همین مواضع ایران را تهدیدی برای کشورهای حوزه خلیج…

پادشاه عربستان “ملک سلمان” که قبلا هم مواضغ ضد ایرانی خود را نشان داده بود ، به تازگی با پافشاری بر همین مواضع ایران را تهدیدی برای کشورهای حوزه خلیج فارس دانسته است.

ملک سلمان روز سه شنبه در نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض با اشاره صریح به ایران، بر لزوم مقابله با «تهدیدی خارجی» تاکید کرد کشوری «به دنبال گسترش کنترل و استیلای خود» بر منطقه است و «ثبات منطقه‌ای» را تهدید می‌کند و باعث «فتنه‌های فرقه‌ای» می‌شود.

«فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه هم که به عنوان مهمان افتخاری در این نشست شرکت کرده است گفت فرانسه «در کنار» کشورهای حوزه خلیج فارس است.

اولاند در مقام اولین رهبر غربی که در نشست شورای همکاری خلیج فارس شرکت کرده است افزود: فرانسه خود را در خطرات پیش رو در منطقه شریک می‌داند و (به این نشست) آمده تا تعهد فرانسه به اینکه در کنار شما است را ثابت کند.

نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض در حالی برگزار می‌شود که نگرانی‌های زیادی درباره حملات هوایی عربستان به یمن به عنوان کشوری اسلامی در منطقه وجود دارد.

در این نشست علاوه بر اولاند و ملک سلمان، سران بحرین، کویت، عمان، قطر و امارات متحده عربی نیز حضور دارند.

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/2/16/3156683_225.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها