۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :10909
  • بدون دیدگاه

مخوف‌ترین قاتل موهایتان را بشناسید

از سشوار تا استخر / عواملی که به موهایتان آسیب می رساند

به گفته کارشناسان چندین عمل مانند (بد شانه کردن مو ، استفاده زیاد از سشوار و …. ) می تواند به سلامت موهای انسان آسیب جدی برساند . کارشناسان هشدار…

به گفته کارشناسان چندین عمل مانند (بد شانه کردن مو ، استفاده زیاد از سشوار و …. ) می تواند به سلامت موهای انسان آسیب جدی برساند .

کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از دستگاه‌های خشک کن مو می‌تواند به تضعیف ریشه‌های مو منجر شود. گفتنی است؛ خشک کردن موها با سشوار می‌تواند سبب خشکی و از بین رفتن فولیکو‌های مو شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، پژوهشگران شستشوی مو را اولین گام برای حفظ سلامت مو می‌دانند؛ اما معتقد هستند خشک شدن موها به صورت طبیعی می‌ـواند سبب تقویت موها شود.

کارشناسان عوامل متعددی مانند نور خورشید، مواد ضد عفونی کننده در استخرها و شانه کردن بیش از حد مو را از جمله عوامل ریزش مو معرفی می‌کنند.

کارشناسان برای جلوگیری از آسیب به مو هنگام شانه کردن توصیه می‌کنند افراد به آرامی و از ساقه مو و نه از ریشه شروع به شانه کردن کنند و چنانچه موی آن‌ها دچار گره بوده با استفاده از نرم‌کننده گره مو را باز کنند و از کشیدن موها خودداری کنند و همینطور از شانه‌های دارای دنده‌های درشت برای شانه کردن استفاده کنند.

از سشوار تا استخر / عواملی که به موهایتان آسیب می رساند

منبع: باشگاه خبرنگاران

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها, ,
دیدگاه ها