۳۰ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۶ آذر ۱۳۹۴
  • کد خبر :30344
  • بدون دیدگاه

با پرطرفدارترین بازیکنان لیگ اشنا شوید

از بختیار تا مسلمان / همه بازیسازان لیگ برتر ایران +تصاویر

این روزها فقر پلی میکر در لیگ برتر نگرانی های زیادی را رقم زده اما با نگاهی به پتانسیل موجود می توان گفت در این پست چندان هم فقیر نیستیم.

پلی میکر یا همان بازیساز این روزها در فوتبال روز دنیا از جایگاه رفیعی در تیم های باشگاهی برخوردار هستند و بیشتر مربیان تدابیر تاکتیکی خود را بر پایه توانایی های بازیکنان پست ۸ طراحی می کنند. بازیکنانی که گفته می شود در فوتبال ایران خیلی کم شده اند و دیگر استعدادی در این پست وجود ندارد که بتواند نمایش هایی همچون بازیسازهای سرشناس نسل گذشته را تکرار کند. بازیسازهایی همچون علی جباری ،علی پروین ،امیر قلعه نویی ،سیروس قایقران ، محسن عاشوری و … که با بازی ها و پاس های ناب خود در یک لحظه سرنوشت بازی ها را تغییر می دادند. البته این نسل در دهه ۸۰ با ظهور بازیکنانی همچون محرم نویدکیا، مجتبی جباری، ایمان مبعلی، محمد نوری ، مهدی شیری ، مسعود شجاعی و … تا حدودی کمبودهایش را برطرف کرد اما در چند سال گذشته فوتبال ایران استعدادی را معرفی نکرده که بتوانند راه این بازیکنان را ادامه بدهند و تک و توک بازیکنانی توانستند خود را مستعد حضور در پست ۸ یا همان بازیساز معرفی کنند که بهترین ها والبته جوان های  آنها را به این شرح هستند.
بختیار رحمانی
بختیار رحمانی
بازیکنی که در حال حاضر خدمت سربازی خود را در تراکتورسازی پشت سر می گذارد یکی از بهترین پلی میکرهای نسل فعلی فوتبال ایران لقب گرفته که مشتریان زیادی پیدا کرده است. بختیار که در فولاد ساخته و پرداخته شد بعد از روزهای درخشان با این تیم حالا می تواند فوتبال ایران را برای چند سال آتی در پست پلی میکر از نگرانی خارج کند.

احسان پهلوان
احسان پهلوان
بازیکنی تکنیکی و پا به توپ که از هوش بالایی برخوردار است و با بازیخوانی هم تیمی هایش در موعد مقرر توپ را برای گلزنی آنها ساخته و پرداخته می کند. ملی پوش تیم امید می تواند در پست شماره ۸ یکی از بهترین های فوتبال ایران لقب بگیرد چون این توانایی را دارد و یحیی گل محمدی هم با علم به توانایی های منحصر به فرد این بازیکن ریزنقش از او به عنوان مهره ای بی جانشین در تیمش استفاده می کند.

پیام صادقیان
پیام صادقیان
پیام شاید در روی کاغذ بهترین گزینه برای پرکردن خلا پلی میکر در فوتبال ایران بود اما او هم اسیر حاشیه های کاذب شد و نتوانست راه خوبی که پیدا کرده بود را ادامه بدهد. هنوز طرفداران این بازیکن پاس استثنایی پیام در جدال پرسپولیس برابر ملوان را فراموش نکرده اند که محمدرضا خلعتبری آن را تبدیل به گل کرد. اما افسوس و صد افسوس که صادقیان قدر خودش را ندانست و … حالا طرفداران پیام امیدوارند او در نفت به دوران اوج خود بازگردد و همان صادقیان مستعد دو سال قبل نشان بدهد.

محسن مسلمان
محسن مسلمان
هافبک پرسپولیس هم از همان دست استعدادهایی بود که فراز و نشیب های زیادی از خود نشان داد تا تا توانایی های ذاتی اش در این پست کمتر به چشم بیاید. در ذوب آهن ساخته شد و در ملوان به اوج دوران فوتبالش رسید اما وقتی با اتمام سربازی اش به اصفهان بازگشت دیگر نتوانست فروغ همیشگی را داشته باشد و چند انتخاب اشتباه او را از سطح اول پلی میکرها دور کرد گرچه زیر نظر برانکو رفته رفته به آمادگی رسیده و می تواند بار دیگر خودش را جزو استعدادهای فوتبال ایران معرفی کند.
سروش رفیعی
سروش رفیعی
سروش هم می تواند به خوبی نقش پلی میکر را بازی کند گرچه پست اصلی او وینگر جپ و راست است اما رفیعی هم همان طور که به یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش تبدیل شد توانایی بازی در پست بازیساز را دارد چون از هوش و بازیخوانی بالایی سود می برد. سروش هم این روزها در تراکتور دوران خدمت سربازی اش را می گذراند و در این تیم به مهره ای قابل اتکا تبدیل شده درست مثل زمان حضورش در فولاد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها