۸ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳ مهر ۱۳۹۵
  • کد خبر :53199
  • بدون دیدگاه

گلاره عباسی و لاله اسکندری در اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد

دومین جشنواره عکس برج میلاد تهران شب گذشته برگزیدگانش را معرفی و تقدیر کرد.

مراسم اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد عصر امروز پنجشنبه با حضور گلاره عباسی ، لاله اسکندری ، منصور ضابطیان و دیگر هنرمندان و مسئولین و تقدیر از برگزیدگان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

گلاره عباسی و لاله اسکندری در اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد

لاله اسکندری در اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد

http://static3.ilna.ir/thumbnail/MgFmj5SLUTSb/i_qPjR7mMLhZ02nUcMUA03-35hBX5H-yKreu5zx2ciKxyUe3xZzFdj4QSBHd7Oec88ZB_gYzlXFJ84-DJdmYwGk4nU88RN381sfGVtw67dPrccCMXHCvyL1pl090SZtdl3xeVOpt9jw,/1.jpg

http://static3.ilna.ir/thumbnail/DG2mFuUhcsPy/i_qPjR7mMLhZ02nUcMUA03-35hBX5H-yKreu5zx2ciKxyUe3xZzFdj4QSBHd7Oec88ZB_gYzlXFJ84-DJdmYwGk4nU88RN381sfGVtw67dPrccCMXHCvyHa8rNub_nvrl3xeVOpt9jw,/14.jpg

گلاره عباسی و لاله اسکندری در اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد

http://media.mehrnews.com/d/2016/09/22/4/2217480.jpg

http://img8.irna.ir/1395/13950701/3328885/n3328885-5382920.jpg

گلاره عباسی در اختتامیه جشنواره عکس برج میلاد

 برگزیدگانِ جشنواره عکس برج میلاد معرفی شدند

خبرگزاری تسنیم، جمشید مشایخی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، منصور ضابطیان، افشین شاهرودی، فرزاد موتمن، لاله اسکندری، گلاره عباسی، علی درستکار، مسعود فروتن مهمانان مراسم اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی عکس برج میلاد بودند. این مراسم شب گذشته پنج‌شنبه یکم مهر ۱۳۹۵ در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

یکی از بخش‌های ویژه‌ی این مراسم تقدیر از حسن قائدی عکاس مدافع حرم بود.

قائدی در سخنانی گفت: حق جامعه عکاسی این است که جشنواره‌های این‌چنینی بیشتری داشته باشند. همین برنامه که اکنون در حال برگزاری است، ساعتی دیگر تمام می‌شود و ما دنبال کارمان می‌رویم، اما عکاسان حاضر در سالن، تا دو سه ساعت بعد درگیر ارسال عکس‌های خبری هستند.

این عکاس افزود: هنگامی که در عراق و سوریه عکاسی می‌کردم، احساس کردم عکاسان دوران دفاع مقدس چه کار عجیب و غریبی انجام داده‌اند. با تجهیزات دستی به میدان‌های جنگ می‌رفتند و در حدود ۲۲ سالگی می‌جنگیدند. صمیمانه دست آن‌ها را می‌بوسم و می‌خواهم بگویم قدر شما و عکس‌های‌تان را می‌دانیم و از عکس‌های‌تان بسیار یاد گرفته‌ایم.

قائدی با بیان این‌که قدر امنیت و شرایط خوبی را که در کشور داریم، بدانید، اضافه کرد: دور تا دور کشور ما پر از مهمات است که سعی می‌کنند به هر طریقی انفجاری انجام دهند؛ اما کسانی که من در عراق و سوریه دیدم اجازه نمی‌دهند حتی یک فشنگ به کشور ما برسد.

وی همچنین تصریح کرد: من عکاس جنگ نیستم، اما به‌جز موضوع عکاسی باید سه جنگ دیگر انجام داد؛ از طرفی باید به نهادی بگوییم تو را به خدا شما هزینه بلیت ما را بدهید تا بتوانیم برویم و عکاسی کنیم، از طرفی باید یا لنز دوربین یا ماشین‌مان را بفروشیم تا پروژه‌ای شکل بگیرد، این بخشی از جنگ ماست. جنگ دیگر ما عکاسی کردن است و جنگ سوم به‌دنبال پشتیبان مالی بودن تا بتوانیم عکس‌های‌مان را منتشر کنیم. چقدر هم از عکاسان انتظار دارند که هیچ کسی جذب رسانه‌های خارجی آن طرف آب نشود. خدا رو شاکرم که در دو جنگ پیروز شدم و امیدوارم در جنگ سوم هم بتوانم پیروز شوم.

بعد از صحبت‌های قائدی، از خانواده شهید تقی ارغوانی – نخستین شهید مدافع حرم شهرداری تهران تقدیر شد.

بخش دیگر این مراسم به معرفی برگزیدگان دومین جشنواره عکس برج میلاد اختصاص داشت.

در بخش عکاسی با تلفن همراه، مانا حجازی مقام اول، زهرا غفوریان مقام دوم و مصطفی وثوق‌کیا مقام سوم را کسب کردند. پریسا یزدی، آریان نوبخت و مهدی عباسی در این بخش تقدیر شدند.

در بخش عکاسی با تجهیزات نیز سیدعلیرضا تارا مقام اول، محسن جعفری مقام دوم، سهیل زند آذر مقام سوم را کسب کردند و از حسین قربانی مهرزاد، علی شریفی و شهرام شهرابی تقدیر شد.پس از اعلام برگزیدگان این دوره از جشنواره عکس برج میلاد تهران، گروه زند و علی زند وکیلی خواننده این گروه روی صحنه آمده و کنسرت خود را برای مخاطبان اجرا کردند که بسیار با تشویق مردم مواجه شدند.

این دوره از جشنواره عکس برج میلاد تهران با افتتاح نمایشگاه آثار راه یافته به این دوره در گالری برج میلاد تهران به اتمام رسید. نمایشگاه عکس دومین جشنواره عکس برج میلاد تهران به مدت یک هفته میزبان علاقه مندان از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ است.

در ادامه می‌توانید عکس‌های مراسم اختتامیه دومین جشنواره عکس برج میلاد تهران را ببینید.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها