۶ تیر ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۰ بهمن ۱۳۹۵
  • کد خبر :58963
  • بدون دیدگاه

عکس های اجرای حکم اعدام ۲ سارق مسلح در مشهد

مشهد ـ حکم اعدام دو سارق مسلح که با مجروح کردن چند تن از شهروندان و یکی از نیروهای انتظامی به یک مغازه طلافروشی در نیشابور دستبرد زده بودند،در منطقه اسماعیل آباد مشهد اجراشد.

صبح امروز حکم دو سارق مسلح که به اتهام محاربه از طریق ایجاد رعب و وحشت و سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده بودند در منطقه اسماعیل آباد مشهد در ملاءعام اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از خراسان، ساعت ۱۸:۱۵ سیزدهم مرداد سال ۹۳، چند سارق نقابدار که سوار بر خودرو پژو بودند مقابل یک مغازه طلافروشی در خیابان امام خمینی(ره) نیشابور توقف کردند.

در این هنگام ۲ تن از دزدان نقابدار در حالی که سلاح گرم در دست داشتند وارد طلافروشی شدند و با ایجاد رعب و وحشت در محل و تهدید به مرگ طلافروش، مقادیری طلا را جمع آوری کرده و داخل کیسه ریختند اما آن ها هنگام خروج از مغازه و در کمال ناباوری با نیروهای انتظامی رو به رو شدند که در پی اطلاع شهروندان به پلیس ۱۱۰، خود را به محل حادثه رسانده بودند. مهاجمان نقابدار که خود را در معرض دستگیری می دیدند برای فرار از چنگ قانون، اقدام به شلیک به سوی مأموران و رهگذران کردند. آنان با ایجاد رعب و وحشتی مرگبار، بی رحمانه ماشه سلاح را می فشردند تا این که دو رهگذر و یکی از مأموران بر اثر شلیک های آنان نقش بر زمین شدند.

مأموران انتظامی نیز برای حفاظت از جان مردم اقدام به شلیک های هوایی می کردند تا این که دزدان مسلح خود را به خودرو پژو رساندند و از محل حادثه گریختند. دقایقی بعد با انتقال مجروحان این سرقت مسلحانه خونین به مرکز درمانی، تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی برای ردیابی و شناسایی دزدان مسلح آغاز شد و طرح مهار در خیابان های اطراف به اجرا درآمد. در حالی که عنوان می شد سارقان حدود ۴ کیلوگرم طلا را به سرقت برده اند، خودرو مورد استفاده آنان در یکی از خیابان های نیشابور کشف و مشخص شد که آنان با تعویض خودرو به مکان نامعلومی گریخته اند.

با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز وارد عمل شدند و با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی در دادسرای انقلاب مشهد به رصدهای اطلاعاتی پرداختند. حدود ۴ ماه از ماجرای سرقت مسلحانه می گذشت که کارآگاهان به سرنخ هایی از مخفیگاه دزدان فراری در مشهد دست یافتند و با کسب دستوری از سوی قاضی حیدری (قاضی کشیک دادسرا در زمان حادثه) عملیات دستگیری متهمان را آغاز کردند. کارآگاهان در ۲ گروه عملیاتی از پلیس آگاهی خراسان رضوی و نیشابور به طور همزمان وارد عملیات شدند تا این که بامداد پنجم آذر سال ۹۳، ۴ سارق مسلح را به همراه ۴ زن دستگیر کردند. متهمان پس از بازجویی های مقدماتی روانه نیشابور شدند و به بازسازی چگونگی ارتکاب سرقت مسلحانه پرداختند. در حالی که حدود ۲ کیلوگرم طلای مسروقه از مخفیگاه دزدان نقابدار کشف شده بود، کیفرخواست این پرونده به اتهام «محارب» در دادسرای نیشابور صادر شد و این پرونده در شعبه هفتم دادگاه انقلاب مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت.

با توجه به ایجاد رعب و وحشت دزدان مسلح و شلیک به سوی مردم و همچنین محتویات پرونده و اقاریر صریح متهمان، مقام قضایی رأی به اعدام ۲ تن از دزدان مسلح در ملاء عام به اتهام محاربه از طریق شرکت در سرقت مسلحانه داد. رأی صادره از سوی دادگاه مورد اعتراض متهمان و وکلای آنان قرار گرفت و برای رسیدگی دقیق تر به دیوان عالی کشور ارجاع شد اما قضات دیوان عالی نیز رأی بر «محارب بودن» ۲ متهم ۲۳ و ۲۲ ساله دادند و بدین ترتیب پرونده سرقت مسلحانه خونین به اجرای احکام ارسال شد.

حکم اعدام ۲ سارق مذکور صبح امروز در منطقه اسماعیل آبادودر نزدیکی کلانتری سپاد مشهد در حالی اجرا می شود که قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان)، قضات اجرای احکام و دیگر مسئولان قضایی و فرماندهان انتظامی در محل اجرای حکم حضور خواهند داشت.

اجرای حکم اعدام 2 سارق مسلح در مشهد

اجرای حکم اعدام 2 سارق مسلح در مشهد

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/10/5772325_459.jpg

اجرای حکم اعدام 2 سارق مسلح در مشهد

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/10/5772335_291.jpg

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/10/5772328_922.jpg

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/11/10/5772326_791.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها