۲۹ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳ خرداد ۱۳۹۴
  • کد خبر :11710
  • بدون دیدگاه

جایزه ویژه استعداد آینده: "ناهید" در جشنواره کن جایزه گرفت

آیدا پناهنده و فیلم ناهید در جشنواره کن درخشیدند + عکس

فیلم “ناهید” که با اکران در جشنواره کن نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کرده بود موفق به کسب جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین فیلم اول موسوم…

فیلم “ناهید” که با اکران در جشنواره کن نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کرده بود موفق به کسب جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین فیلم اول موسوم به استعداد آینده Prix de l’Avenir شد.

به گزارش آنا، جایزه ویژه استعداد آینده Prix de l’Avenir به طور مشترک به فیلم «ناهید» از ایران و فیلم «تک پریدن به دوردست» (یا «ماسان» Masaan) به کارگردانی نیراژ گایوان محصول مشترک هند و فرانسه تعلق گرفت.

فیلم «قوچ» (Hrútar یا Rams ) به کارگردانی گریمور هاکونارسون از ایسلند برنده جایزه بهترین فیلم این بخش شد. این فیلم داستان دو برادر دامدار را در منطقه‌ای دوردست در ایسلند روایت می‌کند که چهل سال است با یکدیگر قهر کرده‌اند و یک کلمه میان آنها رد و بدل نشده است.

جایزه ویژه هیأت داوران را «آفتاب ظهر» به کارگردانی دالیبور ماتانیک از کرواسی دریافت کرد. این فیلم بر محور سه داستان عاشقانه در سه دهه در روستاهای بالکان بنا شده است.

کیوشی کوروساوا، پسر فیلم‌ساز ۶۰ ساله نامدار ژاپنی که برای آثار ترسناکش شهرت دارد و نسبتی با آکیرا کوروساوای فقید ندارد، برای «سفر به ساحل» جایزه بهترین کارگردانی بخش نگاه خاص را دریافت کرد.

جایزه استعداد بخش نگاه خاص به کورنلیو پوررومبیو رومانیایی برای «گنج» تعلق گرفت.

فیلم «تک پریدن به دوردست» (یا «ماسان» Masaan) به کارگردانی نیراژ گایوان از هند همچنین برنده جایزه فیپرشی منتقدان بین‌المللی جشنواره کن شد. جایزه اکومنیکال ویژه هیأت داوران نیز به «دام» (یا «تکلاب» Taklub ) تعلق گرفت. این فیلم فیلیپینی را که به زیر و رو شدن زندگی قهرمانانش در توفانی سهمگین در شهر تکلابان فیلیپین می پردازد، بریلانته مندوزا کارگردانی کرده است که پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ با فیلم‌های «سِربیس» و «کیناتای» نامزد نخل طلای کن بوده و در سال‌های ۲۰۰۹ جایزه بهترین کارگردانی بخش مسابقه اصلی را برای ساختن «کیناتای» دریافت کرده است.

http://www.caffecinema.com/new/media/k2/items/cache/a40db3bdbf4c601dc0646273176df6cd_XL.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها