۲۶ مرداد ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۱۵ تیر ۱۳۹۵
  • کد خبر :48285
  • بدون دیدگاه

عکس/آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه

دومین آگهی مزایده بخشی از اموال بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی که به اعدام محکوم شده است، امروز (سه‌شنبه) ۱۵ تیر ۹۵ در روزنامه دنیای اقتصاد منتشر شد.

دومین آگهی مزایده بخشی از اموال بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی که به اعدام محکوم شده است، امروز (سه‌شنبه) ۱۵ تیر ۹۵ در روزنامه دنیای اقتصاد منتشر شد.

به گزارش “تالار خبر ” به نقل از افکارنیوز، در این آگهی ۱۲ ملک و آپارتمان از سوی شرکت بازرگانی توسعه پایدار آسمان کیش به مزایده عمومی گذاشته شده است؛ در بین املاک و آپارتمان‌های این اگهی، ملک ایران زمین با هفت هزار و ۵۱۷ میلیارد ریال معادل ۷۵۱ میلیارد تومان بیشترین قیمت پایه را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که بابک زنجانی معتقد است ملک ایران زمین ارزشی به قیمت یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دارد.

ملک خدامی با قیمت پایه ۱۱۰ میلیارد تومان، ساختمان خیابان دولت با قیمت پایه ۱۹ میلیارد تومان، ساختمان چهل کتاب با قیمت پایه ۸۷ میلیارد، ساختمان جماران ۵۲ میلیارد، آپارتمان برج تهران سه میلیارد، ۲۲ باب مغازه‌های پاساژ سجاد دو میلیارد، آپارتمان خیابان فرشته سه میلیارد، آپارتمان ولنجک پنج میلیارد، ویلای کلاردشت ۳۱۵ میلیون تومان، ملک هشتگرد ۲۱۰ میلیون تومان و ملک ایرتویا(قشم) با قیمت پایه ۱۷ میلیارد از جمله املاک و آپارتمان‌های این مزایده هستند.

بر اساس این آگهی، متقاضیان می‌‌توانند برای خرید و دریافت اسناد و شرایط مزایده، از تاریخ انتشار آگهی تا ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ۹۵ اقدام کنند. همچنین متقاضیان برای شرکت در مزایده باید نسبت به تحویل پاکت و فرم پیشنهاد قیمت همراه با پنج درصد مبلغ پایه مزایده برای تضمین شرکت در مزایده به صورت چک تضمین شده بانکی یا واریز نقدی تا ساعت ۱۳ مورخ ۱۱ مرداد ۹۵ اقدام کنند.

بر اساس این آگهی، از ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز ۱۱ مرداد ماه، بازگشایی پاکت‌ها انجام می‌شود.

بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مفسد فی‌الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شدند که این حکم با اعتراض متهمان برای تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

آگهی مزایده اموال بابک زنجانی در روزنامه

 


در همین زمینه بخوانید :

آیا بدهی‌های بابک زنجانی تسویه شد؟

رئیس سازمان بازرسی در حالی از باز شدن برخی گره‌های پرونده بابک زنجانی خبر داده که پیش از این روایت‌های متناقضی در خصوص میزان بدهی‌های این بدهکار نفتی به گوش می‌رسید.
بعد از آنکه داستان دلالی نفت و فردی به نام بابک زنجانی به میان آمد، صحبت‌های مختلفی در مورد میزان بدهی‌های این بدهکار مطرح شد. نکته مهم این بود که برخی معتقد بودند این بدهکار نفتی قادر به پرداخت بدهی‌های خود نیست. استدلالی که این افراد مطرح می‌کردند، مسئله ارزش دارایی‌های زنجانی بود.

به گزارش اقتصادنیوز در همان زمان هم برخی این طور مطرح می‌کردند که اموال بابک زنجانی کفاف بدهی‌های او را نمی‌دهد. امیر عباس سلطانی، نماینده مردم بروجن در مجلس یکی از این افراد بود که معتقد بود، اموال زنجانی تنها یک چهارم بدهی او را پاسخ می‌دهد. وی معتقد بود که بخش اعظم اموال بابک زنجانی در کشورهایی همانند ترکیه، امارات و در اختیار مدیران سابق او قرار دارد که به اذعان او، خود زنجانی از همکاری برای پرداخت بدهی‌های خود طفره می‌رود.

اما دادستان تهران در آن زمان چیز دیگری را مطرح کرده بود. محسنی اژه‌ای عنوان کرده بود اموال این بدهکار نفتی با قیمتی که خودش تعیین کرده، کفاف همه طلب دولت را می‌دهد. هرچند که نکته‌ای که در صحبت‌های وی وجود داشت، توان دولت برای بازگرداندن اموال این بدهکار به کشور بود. در این میان، با وجود صحبت‌های وی مبنی بر فروختن دارایی‌های این بدهکار و تسویه بدهی‌های وزارت نفت، برخی مقامات نفت و نمایندگان مجلس از همان زمان هم معتقد بودند که دارایی‌های زنجانی به اندازه بدهی‌هایش نیست.

در عین حال، با وجود صحبت‌های مطرح شده، بخشی از اموال این بدهکار در مقطعی به مناقصه گذاشته شده بود. در آن زمان مطرح شد که وزارت نفت قبول کرده به جای بدهی خود از بابک زنجانی، اموال او را بگیرد که پنج مزایده برای فروش اموال منقول و غیرمنقول شرکت توسعه هلدینگ سورینت برگزار شد. در آخرین مزایده ۲۷ ملک بابک زنجانی بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

در مزایده و مناقصه‌های صورت گرفته، ویلای پنج هزار متری در لواسان، هتل‌های بین‌المللی در قشم و کیش، یک واحد آپارتمان چهار میلیاردی در خیابان ولیعصر(عج)، مجتمع تجاری ۲۶ هزار متری در حوالی پارک وی به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان و چندین خودرو از مهم‌ترین اموال بابک زنجانی است که در این مزایده به معرض فروش قرار داده شده است. مجتمع تجاری به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان در حوالی ونک، مجتمع مسکونی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در خیابان باهنر، سه هتل در جزیره کیش به ارزش ۲۳۰میلیارد تومان و یک هتل نیمه ساخته در جزیره قشم به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان از دیگر اموال بابک زنجانی است که در این مزایده به معرض فروش گذاشته شده بود.

همچنین، باشگاه راه آهن که متعلق به شرکت توسعه هلدینگ سورینت بود به حمید استیلی فروخته شد. در مجموع ۲۷ مورد اموال بابک زنجانی در آخرین مزایده هزار و ۴۵۲ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

پیش از این طبق لیستی که از اموال او تهیه شده بود، شرکت هایدروپونیک مهستان کیش، کارخانه سورینت کیش، شرکت مویزبیلدینگ، شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت ستسا، شرکت اهرم تراک قشم، باشگاه سورینت-راه آهن، شرکت اس‌سی‌تی بانکرز (امارات متحده عربی)، شرکت آسیا اکسپرس ایرلاین، شرکت کنت بیلدینگ، کیترینگ فراز قشم، آژانس هواپیمایی کرکس، شرکت تهران قدیم کیش و پروژه ایران زمین به عنوان بخشی از این بدهی‌ها لیست شده بود. بخشی از این اموال توقیف و برخی دیگر به مزایده گذاشته شده است.

در این میان اما طبق آخرین اخبار به نظر می‌رسد که بخش مهمی از دارایی‌های خود به وزارت نفت تحویل داده شده است. هرچند که در خبر اعلام شده، ارزش این دارایی‌ها اعلام نشده و مشخص نیست که چقدر از بدهی وزارت نفت با این اموال، تسویه شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

برچسب‌ها
دیدگاه ها