۱ شهریور ۱۳۹۶
تالار خبر
  • تاریخ انتشار خبر :۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • کد خبر :11609
  • بدون دیدگاه

آغاز مرحله دوم طرح مبارزه با اراذل / دستگیری ۱۰۴ نفر روز گذشته در تهران

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از مرحله دوم طرح مبارزه با اراذل، اوباش و مزاحمین خیابانی خبر داد و گفت: در عملیات شب گذشته، ۶۵ نفر از اراذل و اوباش…

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از مرحله دوم طرح مبارزه با اراذل، اوباش و مزاحمین خیابانی خبر داد و گفت: در عملیات شب گذشته، ۶۵ نفر از اراذل و اوباش به همراه ۴۰ نفر از مزاحمین نوامیس توسط پلیس اطلاعات و امنیت فاتب دستگیر شدند.

به گزارش فارس، سردار قادر کریمی جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از پاتک شبانه پلیس و اجرای مرحله دوم طرح مبارزه با اراذل، اوباش و مزاحمین خیابانی خبر داد.

سردار کریمی با اعلام این خبر اظهار داشت: فرمانده انتظامی تهران بزرگ به مردم قول داده بود که امنیت محله‌محور را در دستور کار قرار دهد و بر این اساس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در شب گذشته با استفاده از گزارشاتی که مردم از نقاط مختلف تهران به پلیس داده بودند وارد عمل شد و ۱۰۵ نفر از اراذل، اوباش و مزاحمین خیابانی در عملیاتی منسجم دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: در این عملیات حدود ۶۵ نفر از اراذل و اوباش سطح یک، دو و سه و منازلشان شناسایی شد و ضمن دستگیری این افراد مقداری مواد مخدر، دو قبضه سلاح شکاری و سه قبضه سلاح جنگی کشف شد؛ همچنین تعدادی قمه و چندین قبضه چاقو که این افراد در درگیری و تخریب از آنها استفاده می‌کردند نیز ضمیمه پرونده شد.

سردار کریمی با بیان این مطلب که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد دستگیرشدگان، سابقه‌دار هستند، ادامه داد:‌با دستگیری این افراد در برخی مناطق، امنیت به طور کامل برقرار شد.

وی در مورد سابقه‌دار بودن افراد دستگیر شده، گفت: بر مبنای سابقه این افراد با دستگاه قضایی، هماهنگی‌های لازم شد تا این افراد مدت زیادی در زندان بمانند؛ دستگیرشدگان به تخریب و جرائم خود اعتراف کرده‌اند.

افزایش یا کاهش اراذل

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد افزایش یا کاهش اراذل اظهار داشت: در بحث اراذل سطح یک و دو کاهش داشته‌ایم؛ اما در بحث اراذل سطح سه با توجه به اینکه این افراد کم سن و سال هستند و با احساسی‌شدن یا خوردن مشروبات، حالت خود را از دست می‌دهند پلیس اطلاعات و امنیت به اراذل سطح سه نیز ورود پیدا کرده است.

این مقام ارشد انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: دستگیری این افراد بر پایه مطالبات آموزش و پرورش و مطالبات مردم بود چرا که حدود ۴۰ نفر از مجموع دستگیرشدگان برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند.

سردار کریمی از مردم درخواست کرد تا هر گونه اطلاعات خود در بحث اراذل و اوباش، تخریب و حتی ایجاد مزاحمت‌های خیابانی را به پلیس ۱۱۰ یا پلیس امنیت اطلاع دهند.

محل زندگی یا فعالیت دستگیر‌شدگان

سردار کریمی در پاسخ به پرسش فارس در مورد محل زندگی یا فعالیت دستگیر‌شدگان اظهار داشت: دستگیرشدگان در محدوده سرکلانتری‌های ۵،۶ و ۷ تهران بزرگ یعنی بیشتر در محدوده شرق و جنوب تهران بوده‌اند؛ البته افرادی نیز در غرب دستگیر شدند اما اکثریت ۱۰۴ نفر مربوط به مناطق شرق و جنوب تهران هستند.

وی به همکاری دادسرای انقلاب و عمومی تهران با پلیس امنیت اشاره کرد و اظهار داشت: بحث تکرار جرم که مورد نظر ماست اخیراً در جلسه‌ای با دستگاه قضایی مطرح شده تا بعد از این در این رابطه تدابیر لازم اتخاذ شود.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیشتر دستگیرشدگان عملیات شبانه پلیس را افراد سطح سه و کم سن و سال عنوان کرد و به خانواده‌ها هشدار داد که مراقبت و مواظبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند و رفت و آمد آنها را کنترل کنند.

سردار کریمی در پاسخ به سوال دیگری در مورد دستگیری زنان اظهار داشت: دستگیری زنان نداشته‌ایم به جز مواردی که یا دو جنسه بوده‌اند یا آسیب‌پذیر.

دستگیری و اعتراف مجید پشه

لازم به ذکر است جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جریان اعلام این خبر با تعدادی از اراذل و اوباش و مزاحمین خیابانی نیز صحبت کرد و علت دستگیری‌شان را جویا شد در این بین فردی به نام مجید و معروف به پشه که از اراذل محدوده پیروزی بود به جرم خود که مشروب‌خواری  و تخریب منازل و مغازه‌ها بود، اعتراف کرد.

نکته قابل توجه این است که این فرد بالای ۱۲ فقره تخریب در شش ماه داشته است و در مدت مخفی شدن خود، با چادر زنانه تردد می‌کرد و برای آنکه شناسایی نشود حتی به انگشتان خود لاک نیز زده بود؛ این فرد یک سال سابقه زندان نیز داشته است.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1388/01/05/647086_PhotoA.jpg

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  "تالار خبر" اینجا کلیک کنید.

دیدگاه ها